DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Byly publikovány informace o novém bezpečnostním problému pojmenovaném GPU.zip (paper, GitHub). S vlastním logem. Jedná se o možný útok postranním kanálem na grafickou kartu (GPU). Proces může "krást pixely" jinému procesu.
Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.
Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
Ahoj,
ze zvedavosti by me zajimalo, jak je to se ztratou zaruky na notebook pri vymene opticke mechaniky. Zatim jsem to nikdy neresil a mechaniku proste vymenil. Vzdy ale slo o me vlastni notebooky...
Podle meho nazoru by se o zaruku prijit nemelo, jak je to ale doopravdy?
Dalsi vec: pokud misto vypalovacky dam do notebooku ramecek na SSD a notebooku se neco stane a poslu ho s takto namontovanym diskem na opravu - budu mit problem? Asi ano. Sam mam misto vypalovacky SSD (ramecek z eBay) uz pres rok.
Jaky mate nazor?
Aby mel dotaz souvislost s Linuxem - na notebooku bezi Linux
rukami mi preslo x-desiatok notebookov, ale ani jeden taketo veci neriesil. max. co som nasiel bola nalepka na procaku, ale disky, mechaniky sa menili bezne, do servisu bol standard odosielat bez HDD, proste, ak su to veci, ktore sa daju vymenit uvolnenim 1-2 skkrutiek, tak to nikto neriesi.
vždycky můžeš tvrdit, že změnu konfigurace provedl autorizovaný servis na tvou žádostTak nám ukažte fakturu od autorizovaného servisu za tento zásah.
Tiskni
Sdílej: