Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
- moznost fixneho nastavenia TxRate - moznost fixneho nastavenie TxPower od -12dBm do 27dBm (niektore chipsety ovladaju az 33dBm) - moznost fixneho nastavenia TxPower pre kazdy TxChain osobitne - moznost nastavenia odlisneho TxPower pre aktivny scanning a pre vlastne spojenie - vylepsenie automatiky pre TxPower reflektujuce zmeny urovne signalu na trase - moznost fixneho nastavenia utlmu LNA (v Linuxe sa tomu hovorilo niekedy "sensitivity") - moznost nastavenia utlmu LNA pre kazdy RxChain osobitne - moznot vypnutia udrzovacich ramcov spojenia - moznost zmeny/vypnutia opakovacich ramcov na fyzickej vrstve (zname pod nazvom Short/Long Retry) - moznost zmeny nastavenia hw filtra - rozsireny debug - statistika signalu prijatych ramcov zvlast pre kazdy typ a RxRate ramca - statistika ramcov, ktore prijimac prijme bez chyby, ale niesu pre moju stanicu - priezkum a statistika okolia z hladiska obsadenia kanalov pomocou funkcie na odhad volneho kanalu (CCA) - nastavenia vyssie uvedenych parametrov pomocou doplnenych ioctls - Vypocty pre Rx/Tx PER - Uprava a doplnenie povodnej gr.utility k rt2500 pre pouzitie s novymi chipsetmi a novymi funkciami. ...A niekolko dalsich veci.Musim podotknut, ze niesom programator. C-ecko som sa v podstate ucil za behu pisania vylepseni a etse stale nemozem povedat, ze by som ho uz vedel. Samozrejme nejaku pripravu v programovani mam. Zacinal som pred nejakymi 30 rokmi na i8080 s assemblerom. V minulosti som sa venoval hodne radioamaterskej cinnosti a konstrukciam.
Tiskni
Sdílej: