Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Ahoj, mam uz dlouho v praci mikrotika a jsem s nim zcela spokojeny. Ma vse, co potrebuju, navic statickou DNS, podporu VPN, atd. Proto jsem si chtel poridit domu RB951G-2HnD.
viz - http://www.alfacomp.cz/product.php?eid=1051400060000001WWC
Mam tady ale velke problemy s rusenim wifi a doma je pro mne wifi priorita c.1 - tablet, mobil, notebook, vsude bych rad streamoval filmy a TV - to chce kvalitni signal. Proto by mne zajimalo, jestli mate zkusenosti s timhle tikem, jak na tom je a pripadne zda neexistuje zajimavejsi reseni, postavene treba na OpenWRT + nejake kvalitni wifi karte s poradnou antenou?
Diky za tipy.
P.
S rusenim signalu nepomuze sebelepsi wifi krabicka. Taky mam v okoli pres 30 wifin a i kdyz ma hodne dobra domaci wifi muze behem dne jet v urcitych intervalech dobre, staci aby dosel Pepa od vedle a zapl svoji internetovou krabicku s wifi a je po ftakach. Holt kdyz je zahlceny pasmo, tak nepomuze ani svecena voda.
Posledni moznost -pouze pro tvrdaky- je poridit nejaky outdoor udelatko urceny pro vetsi venkovni plochy, ktery pere signal mimo povolenou normu pro obyvane prostory. Pak to muze zacit zhavit draty v zelezobetonu a signal zlepsit, ale nechtel bych v tech prostorach bydlet.
Btw IPTV je na wifi neprovozovatelne pokud je okoli hodne zarusene.
S rusenim signalu nepomuze sebelepsi wifi krabicka. Taky mam v okoli pres 30 wifin a i kdyz ma hodne dobra domaci wifi muze behem dne jet v urcitych intervalech dobre, staci aby dosel Pepa od vedle a zapl svoji internetovou krabicku s wifi a je po ftakach.
Jakýsi televize tuším od Samsungu nebo co dokázaly totálně zabordelit celé 2.4GHz pásmo, aniž by to jakkoliv komunikovalo. Stačilo zapnout televizi...
Jak to vypada v 5GHz?
U nas je klid a bridguju v pohode pres 2 x Asus RT-AC52U
- 16MB flash - 128MB ram - 5ghz card is QCA988x V2 which is supported by ath10k.
Tiskni
Sdílej: