Letošní Turingovou cenu (2022 ACM A.M. Turing Award) získal Bob Metcalfe za vynalezení, standardizaci a komercializaci Ethernetu.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
David Buchanan na svém blogu rozebírá zranitelnost acropalypse (CVE-2023-21036) telefonů Google Pixel. Z výřezu (crop) snímku obrazovky vytvořeného integrovanou aplikací Markup může být možné částečné obnovení původního snímku obrazovky. Viz tweet Simona Aaronse. Vyzkoušet lze webovou aplikaci acropalypse.app. Opraveno v březnové aktualizaci.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 1.19.0. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Kvůli "převzetí Gitei" společností Gitea Limited byl v prosinci loňského roku představen fork Gitei s názvem Forgejo (Codeberg).
Byla vydána nová verze 5.11 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Nově je používán zram. Tor Browser byl aktualizován na verzi 12.0.4. Thunderbird na verzi 102.9.0.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Lorelai (ProtonDB).
Curl, řádkový nástroj a knihovna pro přenos dat po různých protokolech, slaví 25 let. Vydána byla nová verze 8.0.0. Mimo jiné řeší 6 zranitelností.
V sobotu 25. března proběhne Arduino Day 2023. Od 14:00 lze sledovat oficiální stream. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V Česku jsou aktuálně registrovány dvě: v Praze na Matfyzu a v Poličce v městské knihovně.
Ahoj, mam uz dlouho v praci mikrotika a jsem s nim zcela spokojeny. Ma vse, co potrebuju, navic statickou DNS, podporu VPN, atd. Proto jsem si chtel poridit domu RB951G-2HnD.
viz - http://www.alfacomp.cz/product.php?eid=1051400060000001WWC
Mam tady ale velke problemy s rusenim wifi a doma je pro mne wifi priorita c.1 - tablet, mobil, notebook, vsude bych rad streamoval filmy a TV - to chce kvalitni signal. Proto by mne zajimalo, jestli mate zkusenosti s timhle tikem, jak na tom je a pripadne zda neexistuje zajimavejsi reseni, postavene treba na OpenWRT + nejake kvalitni wifi karte s poradnou antenou?
Diky za tipy.
P.
S rusenim signalu nepomuze sebelepsi wifi krabicka. Taky mam v okoli pres 30 wifin a i kdyz ma hodne dobra domaci wifi muze behem dne jet v urcitych intervalech dobre, staci aby dosel Pepa od vedle a zapl svoji internetovou krabicku s wifi a je po ftakach. Holt kdyz je zahlceny pasmo, tak nepomuze ani svecena voda.
Posledni moznost -pouze pro tvrdaky- je poridit nejaky outdoor udelatko urceny pro vetsi venkovni plochy, ktery pere signal mimo povolenou normu pro obyvane prostory. Pak to muze zacit zhavit draty v zelezobetonu a signal zlepsit, ale nechtel bych v tech prostorach bydlet.
Btw IPTV je na wifi neprovozovatelne pokud je okoli hodne zarusene.
S rusenim signalu nepomuze sebelepsi wifi krabicka. Taky mam v okoli pres 30 wifin a i kdyz ma hodne dobra domaci wifi muze behem dne jet v urcitych intervalech dobre, staci aby dosel Pepa od vedle a zapl svoji internetovou krabicku s wifi a je po ftakach.
Jakýsi televize tuším od Samsungu nebo co dokázaly totálně zabordelit celé 2.4GHz pásmo, aniž by to jakkoliv komunikovalo. Stačilo zapnout televizi...
Jak to vypada v 5GHz?
U nas je klid a bridguju v pohode pres 2 x Asus RT-AC52U
- 16MB flash - 128MB ram - 5ghz card is QCA988x V2 which is supported by ath10k.
Tiskni
Sdílej: