Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
S těmi zdroji je to takové binární. Buď je to šmejd co sotva přežije udávanou wattáž (některé ani tu nepřežijí), nebo je to kvalitka, co s klidem na tranzistorech přečká i 150% přetížení. Nic mezi tím, zdá se, neexistuje.
A vůbec nepomůže kupovat šmejd ale o 200W víc. Protože ten šmejd neprojde na jiné parametry. Takže to potom nemusí být ze "záhadných" důvodů stabilní.
Takže nakonec zbude jen to, co označujete jako "poměrně drahé". (Ono to poměrně drahé není, protože takový zdroj vám bezproblémů přežije několik sestav.) Sám používám 6 let staré zdroje, které měním spíše jen z důvodu lepších účinností a s tím souvisejícím nižším hlukem. Ty staré zdroje jdou potom po kontrole kondenzátorů do jiných sestav pro jednu místní neziskovku.
Za sebe doporučuju Seasonic, a vůbec se podívat na torturu zdrojů na Díítu. Články a testy od autora Behemot.
Behemot působí osobnostně jako s prominutím exot
Mě to nevadí. Naopak mám rád, když je novinář (teď jsem Pavla pěkně urazil ) svůj, dokáže si udělat svůj vlastní názor a jít i proti proudu. Proto mám DIIT rád, protože je to AFAIK poslední český web, kde se jen nepapouškují tiskové zprávy, ale také sami něco dělají.
PS, ad těch 6 let. Já používal 350W zdroj ze skříně Eurocase 9 let (koupeno 2004) a co v něm odešlo, byl větrák (začínal rachtat), ne zdroj samotný :) Ono asi není třeba kupovat vyloženě drahé zdroje, jako spíš nějaký rozumný střed (což dneska ale asi Eurocase nebude, hehe). A potom, když se to nevymačkává nadoraz, tak by to mělo vydržet.
Mám někde plně funkční stroj 12 let starý. Athlon XP. Včetně původního zdroje. Mám nutkání ho z nostalgie zprovoznit na nějakém moderním distru. Ale nevím co potom s tím .
Slyšel jsem z určitých kruhů i odborné stížnosti (sám vůbec elektrikář nejsem, tak nemůžu posoudit, o jak závažnou neznalost/omyl se jednalo, už se mi to taky nechce dohledávat, tuším to měly být nějaké lapsy v době, kdy působil/diskutoval na ExtraHardware), ale ty recenze by asi měly být v pořádku.
Já elektrotechnické vzdělání mám (středoškolské, vysokoškolské je z jiné oblasti) a nevidím na Pavlových výstupech nic ke stížnostem. Samozřejmě, žádný učený z nebe nespadl a každý může mít špatný den.
Já mám jeho recenze rád proto, jaký důraz klade na kvalitu součástek. Tohle je v Českém prostředí totální výjimka. Na zahraničních webech je to jiná káva (lidi kolem EEVBlog jako David a Mike nenechávají na šmejdech nitku suchou, v ČR se jen sníží hodnocení).
Tiskni
Sdílej: