Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Řešení dotazu:
Znam ip adresy nekolika pocitacu za tim bridgem, podle nejake teorie by odpoved na ping mela prijit z adresy toho bridge,
Tak to je hodně divná teorie. I kdybych pominul, že bridge nemá do IP hlaviček vůbec zasahovat, tak pokud by se tak chovalo jakékoli zařízení, nebude komunikace přes něj fungovat.
podle nejake teorie by odpoved na ping mela prijit z adresy toho bridgeZ bridge na normální paket nepřijde nic. Ta teorie musela být z hospody. Bridge je v podstatě jen název pro dvouportový switch. Tedy zařízení pracující na L2 vrstvě a přepínající pakety. To že uvnitř je konverze na wifi, nějaký fyzický přenos jiným mediem, fyzická vzdálenost nebo cokoliv dalšího nemá vliv na to, že takového zařízení na běžném paketu na síti není nijak identifikováno. Nicméně manageovatelné switche a bridge mohou vysílat Spanning Tree Protocol, aby zamezily L2 smyčkám v síti. Vždy jsem tohle chápal jako součinnost dvou zařízení, siťově neviditelného bridge/switche a managujicího systému jedoucího na nějaké MAC adrese (IP adrese), který je ve stejné krabici a switch nastavuje a hlavně, který pro činnost switche/bridge tam vůbec nemusí být.
Bridge je v podstatě jen název pro dvouportový switch.Spíš je switch obchodní název pro hardwarem realizovaný bridge. Pokud vím, tak odpovídající standardy používají slovo bridge.
Bridge se dělí na transparentní a zdrojové.Zdroj? Především k té terminologii.
U zdrojového bridge skutečně dorazí MAC adresa toho bridge, ale to znamená, že ten bridge musí zasahovat do síťové vrstvy (např. přepisovat ARP zprávy) a způsobuje to problémy (např. fungují jen ty protokoly, které bridge zná, a neprojde přes něj DHCP).To ano, ale když člověk instaluje nanostation, tak zpravidla využívá toho, že tyto stroje umějí spolu komunikaci plně bridgovat pomocí čtyřadresních rámců (2x MAC pro fyzické spojení, 2x MAC pro link). Klasickou wifi museli navrhovat lidé s kritickým nedostatkem fantazie, když si mysleli, že se bridgovat bude vždy jen na straně AP.
https tam nebude zapnute? v nano bezi busybox, tak min. ssh by tam mohlo byt zapnute. Este je varianta, ze ten, ktory to nastavoval obmedzil prisptup do administracie len z urcitej ip adresy.
Tiskni
Sdílej: