Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Řešení dotazu:
Znam ip adresy nekolika pocitacu za tim bridgem, podle nejake teorie by odpoved na ping mela prijit z adresy toho bridge,
Tak to je hodně divná teorie. I kdybych pominul, že bridge nemá do IP hlaviček vůbec zasahovat, tak pokud by se tak chovalo jakékoli zařízení, nebude komunikace přes něj fungovat.
podle nejake teorie by odpoved na ping mela prijit z adresy toho bridgeZ bridge na normální paket nepřijde nic. Ta teorie musela být z hospody. Bridge je v podstatě jen název pro dvouportový switch. Tedy zařízení pracující na L2 vrstvě a přepínající pakety. To že uvnitř je konverze na wifi, nějaký fyzický přenos jiným mediem, fyzická vzdálenost nebo cokoliv dalšího nemá vliv na to, že takového zařízení na běžném paketu na síti není nijak identifikováno. Nicméně manageovatelné switche a bridge mohou vysílat Spanning Tree Protocol, aby zamezily L2 smyčkám v síti. Vždy jsem tohle chápal jako součinnost dvou zařízení, siťově neviditelného bridge/switche a managujicího systému jedoucího na nějaké MAC adrese (IP adrese), který je ve stejné krabici a switch nastavuje a hlavně, který pro činnost switche/bridge tam vůbec nemusí být.
Bridge je v podstatě jen název pro dvouportový switch.Spíš je switch obchodní název pro hardwarem realizovaný bridge. Pokud vím, tak odpovídající standardy používají slovo bridge.
Bridge se dělí na transparentní a zdrojové.Zdroj? Především k té terminologii.
U zdrojového bridge skutečně dorazí MAC adresa toho bridge, ale to znamená, že ten bridge musí zasahovat do síťové vrstvy (např. přepisovat ARP zprávy) a způsobuje to problémy (např. fungují jen ty protokoly, které bridge zná, a neprojde přes něj DHCP).To ano, ale když člověk instaluje nanostation, tak zpravidla využívá toho, že tyto stroje umějí spolu komunikaci plně bridgovat pomocí čtyřadresních rámců (2x MAC pro fyzické spojení, 2x MAC pro link). Klasickou wifi museli navrhovat lidé s kritickým nedostatkem fantazie, když si mysleli, že se bridgovat bude vždy jen na straně AP.
https tam nebude zapnute? v nano bezi busybox, tak min. ssh by tam mohlo byt zapnute. Este je varianta, ze ten, ktory to nastavoval obmedzil prisptup do administracie len z urcitej ip adresy.
Tiskni
Sdílej: