Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Kupil som MB ASRock Q1900DC-ITX ktora je napajana DC adapterom. K tomu som kupil DC adapter 96W, kde je moznost pouzit napatie 12/15/16/18/19/20/24V. Pre MB sa odporuca 9-19V. Ja to mam teraz napojene na 12V. Nemam moznost merat spotrebu, preto by som sa chcel opytat, ci ma niekto taku MB a ci testoval, ktore napatie je najvhodnejsie.
Momental tam bezi Ubuntu server na cistej MB + 4GB RAM a SSD 120GB. Po case tam budem pripajat HDD 3,5" 3TB + este mozno nejake srandicky USB TV tuner a pod.
Chcel som vediet ci to niekto uz netestoval :)
Ja mam multimeter aj na striedavynu, mam aj kliestak (dokonca aj osciloskop :) ) ale nechce sa mi, resp. nemam cas bastlit pripojenie a zmeranie prudu (jedine pripojit na samostatny istic a kliestakom merat tam, ale zase som lenivy :) nuz asi to budem musiet urobit)
the max, presne si to vystihol. Tiez tak chapem spinanym zdrojom. A cisto teoreticky, ak by som pouzil 19V, tak bude mensi pretekajuci SS prud (co sa vyuziva aj pri prenose vyssie napatie, nizssi prud, mesie oteplenie, straty .... atd).
Na MB sa uz ale pracuje z nizsim napatim (napr. napajanie RAM, CPU ...) takze to velke napatie (19V) sa musi nejak znizit a stabilizovat, takze je tam pouzity nejaky delic a stabilizator.
Ale pri znizovani napatia je lepsie rozdelit ho ked je mensie, ako ked je vacsie a prud si CPU, RAM a dalsie device odoberaju presne tolko kolko potrebuju. Z toho vychadza, ze mozno by bolo lepsie napajat nizsim napatim.
Tiskni
Sdílej: