Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
Zandlouho budu mít narozeniny a říkal jsem si, že bych si koupil dual/quad port síťovku pro radost (na "hraní"). Chci si hrát s OpensSwitch, KVM a siťováním obecně. Upozroňuji že mi jde o domací použítí, takže nic kritického a ani nic z čeho by plynuli peněžní zisky.
Ano, mohu použít běžné PCI-Express x1 single adaptéry, ale nechci zaplácávat více slotů než je nutné atd.
Při hledání jsme narazil a karty obsahující tyto čipy:
A úplně nevím co zvolit, i350-AM4 je nejnovější a je to quad, nadruhou stranu na jednom foru jsem četl nepěknou kritiku na výkon, má ale podporu Intel VT-c(teď otázka kzda mi to k něčemu bude). Zatím se spíše klním k 82576EB, ale nevím a proto se chci zeptat co by bylo lepší zvolit
Shaním tedy dual/quad port gigabit PCI-E x4 kartu do cca 2000 kč, ale čím levnější tím lépe
Pred par mesici jsem bral dva kusy dual-port Intel 82571EB z eBaye, vychazelo to na cca 600Kc za kus. Mrkni tam, casto narazis na rebrandovane Dell/HP karty, ale jediny rozdil je vicemene v nalepce, deska karty viditelne pochazi primo od Intelu.
Přesně tak. Libovolný Intel (případně OEM HP/IBM/Lenovo) bude v pohodě. Pokud by skutečně mělo jít o výkon, můžu z vlastní zkušenosti doporučit Intel X540T2. Ustojí naprosto bez problémů datové toky 2x10Gbps v malých i velkých paketech.
Tiskni
Sdílej: