Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
Zandlouho budu mít narozeniny a říkal jsem si, že bych si koupil dual/quad port síťovku pro radost (na "hraní"). Chci si hrát s OpensSwitch, KVM a siťováním obecně. Upozroňuji že mi jde o domací použítí, takže nic kritického a ani nic z čeho by plynuli peněžní zisky.
Ano, mohu použít běžné PCI-Express x1 single adaptéry, ale nechci zaplácávat více slotů než je nutné atd.
Při hledání jsme narazil a karty obsahující tyto čipy:
A úplně nevím co zvolit, i350-AM4 je nejnovější a je to quad, nadruhou stranu na jednom foru jsem četl nepěknou kritiku na výkon, má ale podporu Intel VT-c(teď otázka kzda mi to k něčemu bude). Zatím se spíše klním k 82576EB, ale nevím a proto se chci zeptat co by bylo lepší zvolit
Shaním tedy dual/quad port gigabit PCI-E x4 kartu do cca 2000 kč, ale čím levnější tím lépe
Pred par mesici jsem bral dva kusy dual-port Intel 82571EB z eBaye, vychazelo to na cca 600Kc za kus. Mrkni tam, casto narazis na rebrandovane Dell/HP karty, ale jediny rozdil je vicemene v nalepce, deska karty viditelne pochazi primo od Intelu.
Přesně tak. Libovolný Intel (případně OEM HP/IBM/Lenovo) bude v pohodě. Pokud by skutečně mělo jít o výkon, můžu z vlastní zkušenosti doporučit Intel X540T2. Ustojí naprosto bez problémů datové toky 2x10Gbps v malých i velkých paketech.
Tiskni Sdílej: