Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Dobrý den,
existuje v současné nabídce českých e-shopů externí (USB) či interní (SATA) vypalovačka, která zvládne vypálit jak Tresor disc, tak M-Disc? Jakou byste doporučili?
Pokud je odpověď na předchozí otázku záporná, tak jakou vypalovačku v současné nabídce českých e-shopů byste doporučili buď pro M-Disc, anebo pro Tresor disc?
Ještě bych měl požadavek, aby fungovalo vypalování/čtení v GNU/Linuxu.
Předem díky za všechny reakce.
Díky. Měl bych doplňující otázku: LG GH24NS má na sobě logo M-Disc a přitom je to jenom DVD vypalovačka. Vy říkáte, že M-Disc je "klasické BD v lepší kvalitě provedení", ale asi tomu tak není. Kde je pravda?
Problém je, že seznam certifikovaných mechanik pro Tresor Disc je zastaralý. To se pak špatně vybírá 
Tiskni
Sdílej: