Open source počítačová hra na hrdiny NetHack (Wikipedie, GitHub) byla vydána v nové verzi 5.0.0. První verze této hry byla vydána v roce 1987.
Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.
Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.
Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.
Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.
Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.
Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.
Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.
Jde změnit nastavení bluetooth adapteru tak, aby se hlásilo jako jiný bluetooth adapter, který s ním spárované zařízení znají?
Prakticky mi jde to, že v autě mam handsfree sadu Parrot MK6100, ale nedaří se mi k ní připárovat dokupované dálkové ovládání. Baterka v DO ok. Chci tedy zkusit aktualizovat firmware, což jde přes seriový port (který to nemá), nebo přes bluetooth. Bohužel toto handsfree už má plnou paměť se spárovanými zařízeními a tak mě nedovolí připárovat můj notebook pro aktualizaci firmware. Proto mě napadlo, že bych v notebooku změnil nastavení bluetooth adapteru tak, aby se tvářil pro toto handsfree jako můj mobil, který s ním spárovaný je.
____________________________________________________________________
Pak je varianta, že by tuto handsfree sadu měl někdo z vás z okolí Brna, či Kroměříže a já bych si mohl pomocí jeho dálkového ovládání smazat paměť spárovaných zařízení ... :)
Řešení dotazu:
Nestačí změnit mac adresu na adresu toho mobilu ?
bdaddr -i hci0 00:01:E3:64:DD:9B
Takže po změně MAC adresy a jména zařízení to jaksi prošlo. Mobil s PC, které má podvržené údaje se přímo nespojí, ale to handsfree to jaksi vzalo a prošlo to. Firmware aktualizován.
Bohužel to nepomohlo, takže teď mi zbude jen sehnat a zkusit druhej ovladač. Ale to už je jiná věc. I tak díky za rady. Čauec.
Tiskni
Sdílej: