Fedora Magazine představil projekt Fedora Kinoite aneb Fedoru Silverblue s prostředím KDE Plasma. Fedora Silverblue je neměnný systém s atomickými aktualizacemi, tj. základní systém je distribuován jako celek, s prostředím GNOME.
Projekty Elasticsearch a Kibana, doposud distribuované pod licencí Apache 2.0, přejdou na duální licencování pod Server-Side Public License (původně používanou pro MongoDB a neschválenou jako open-source organizací OSI) a vlastní source-available licencí. Změna vejde v platnost počínaje vydáním 7.11.
Na Humble Bundle lze do neděle 17. ledna do 19:00 získat zdarma počítačovou hru Bomber Crew (YouTube, Wikipedie) běžící také v Linuxu.
Minimalistická linuxová distribuce Alpine byla vydána v nové stabilní řadě 3.13. Novinkou jsou např. oficiální obrazy v cloudu (AWS EC2), vylepšené síťové nástroje nebo podpora PHP 8.0.
Uživatelé Admineru verze 3.7.1 a starších mohli být 29. a 30. prosince napadeni. Útočníkovi se podařilo do souboru jush.js, který se do této verze ještě stahoval z adminer.org, vložit kód, který mu odesílal přihlašovací údaje. Pokud jste v tomto čase tuto více než 7 let starou verzi Admineru používali, tak změňte hesla databází, ke kterým jste se přihlašovali. Novější verze ovlivněné nejsou.
Ernie Smith píše o historii populárních routerů Linksys WRT54G, jejichž software byl založený na Linuxu, a proto posléze díky GNU GPL uvolněn jako open source, což vedlo k vývoji alternativního softwaru jako DD-WRT či OpenWrt a řadě dalších využití.
Po roce vývoje od vydání verze 5.0 a více než 8 300 změnách byla vydána nová stabilní verze 6.0 softwaru, který vytváří aplikační rozhraní umožňující chod aplikací pro Microsoft Windows také pod GNU/Linuxem, Wine (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit core moduly ve formátu PE, Vulkan backend pro WineD3D, podporu DirectShow a Media Foundation nebo redesign textové konzole. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Guido Günther z Purism napsal článek Phosh Overview o uživatelském prostředí pro mobilní systémy Phosh. Přehledově popisuje co jednotlivé komponenty dělají a jak jsou propojeny.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.5 a následně 1.9.5p1. Řešeny jsou mimo jiné dvě bezpečnostní chyby (CVE-2021-23239 a CVE-2021-23240).
Byl spuštěn proces zmrazování Debianu 11 s kódovým jménem Bullseye.
- Intel® Ethernet Converged Network Adapter X540-T2 https://ark.intel.com/products/58954/Intel-Ethernet-Converged-Network-Adapter-X540-T2 - Supermicro STGS-I2T - Dual port 10GbE (10GbE-T) PCI-E4 (g3) LP, odpovídá X550AT2 http://www.abacus.cz/supermicro-stgs-i2t-dual-port-10gbe-10gbe-t-pci-e4-g3-lp-odpovida-x550at2_d5086005.htmlRozdil v cene toho Intelu je docela zasadni, tak by me zajimalo jestli mi da neco znatelne vic, nez ta varianta od Supermicro. To supermicro ma navic novejsi chipset, radsi bych sel do nej, ale rad bych slysel i nejaky nazor/zkusenost nekoho dalsiho. Diky
Řešení dotazu:
Pokud člověk nemá kamarády s příslušným vybavením nebo není všechno v jedné místnosti, může být dost podstatný argument cena krimpovacích kleští vs. lámačky/svářečky. :-)
a je jedno, jestli to máš připojený metr od storage, nebo třeba 2km od storage
To ale hodně záleží na tom, o jakou "optiku" se jedná.
Když je to v rámci serverovny, tak nikdo nic nevrta.
Uff, to pořád nikdo kromě mne nevidí tu část "nebo není všechno v jedné místnostku" (kterou jsem pro jistotu i zopakoval)?
Krom toho budeš asi překvapen jak singlemode kabel je malý
Na takhle krátkou vzdálenost je single mode trochu zbytečný luxus, ne?
zadna větší díra se nekona, ten konektor je menší jak utp kabel.
U nás máme většinou LC a ty rozhodně menší než RJ-45 nejsou, natož než UTP bez konektoru (pointa příspěvku výše byla v tom, že krimpovací kleště stojí pár stovek, takže není důvod protahovat kabel i s konektorem).
nebo třeba 2km od storage.To platí ale jen o SM a ty jsou krapet dražší...
Tiskni
Sdílej: