Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
- Intel® Ethernet Converged Network Adapter X540-T2 https://ark.intel.com/products/58954/Intel-Ethernet-Converged-Network-Adapter-X540-T2 - Supermicro STGS-I2T - Dual port 10GbE (10GbE-T) PCI-E4 (g3) LP, odpovídá X550AT2 http://www.abacus.cz/supermicro-stgs-i2t-dual-port-10gbe-10gbe-t-pci-e4-g3-lp-odpovida-x550at2_d5086005.htmlRozdil v cene toho Intelu je docela zasadni, tak by me zajimalo jestli mi da neco znatelne vic, nez ta varianta od Supermicro. To supermicro ma navic novejsi chipset, radsi bych sel do nej, ale rad bych slysel i nejaky nazor/zkusenost nekoho dalsiho. Diky
Řešení dotazu:
Pokud člověk nemá kamarády s příslušným vybavením nebo není všechno v jedné místnosti, může být dost podstatný argument cena krimpovacích kleští vs. lámačky/svářečky. :-)
a je jedno, jestli to máš připojený metr od storage, nebo třeba 2km od storage
To ale hodně záleží na tom, o jakou "optiku" se jedná.
Když je to v rámci serverovny, tak nikdo nic nevrta.
Uff, to pořád nikdo kromě mne nevidí tu část "nebo není všechno v jedné místnostku" (kterou jsem pro jistotu i zopakoval)?
Krom toho budeš asi překvapen jak singlemode kabel je malý
Na takhle krátkou vzdálenost je single mode trochu zbytečný luxus, ne?
zadna větší díra se nekona, ten konektor je menší jak utp kabel.
U nás máme většinou LC a ty rozhodně menší než RJ-45 nejsou, natož než UTP bez konektoru (pointa příspěvku výše byla v tom, že krimpovací kleště stojí pár stovek, takže není důvod protahovat kabel i s konektorem).
nebo třeba 2km od storage.To platí ale jen o SM a ty jsou krapet dražší...
Tiskni
Sdílej: