Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
36 Wh == 129599.99989632 J 45 Wh == 161999.9998704 JAby si teda nabil tú 45Wh (162KJ) baterku z notebooku pomocou powerbanky ktorá má 36 Wh (130KJ), tak by si potreboval účinnosť 125%. Prevodník s takou účinnosťou spadá medzi Perpetum Mobile. Ten Dell je jeden z tých moderných modelov čo majú vstavanú baterku ktorá nejde vymeniť? Nuž, zaujímalo by ma čo na to povedia eurokomisári.
uvádění kapacity u nabíjecích akumulátorů v mAh je zcela nedostatečné jelikož většinou neznáme souhrné napětí jejich článků (k němuž je hodnota v mAh vztažena)Dosť často si človek naivne predstavuje že sa ten údaj v mAh vzťahuje k výstupnému napätiu 5V (nie k súhrnnému). V powervankách sú obvykle akumulátory 3.7-4,2V a výrobcovia s veľkou slávou rátajú nie na 5V ale na 3.7V. A k tomu samozrejme použijú aj to mili, čo je pri viac ako 5Ah zbytočne veľké číslo. Ako keby človek uvádzal svoju telesnú hmotnosť nie 80Kg, ale 80000g. Alebo svoju výšku nie 1.85m, ale 1850mm. Páči sa mi to tak, ako používanie K/G/T/P v IT namiesto Ki/Gi/Ti/Pi a čakám kedy to po výrobcoch diskov preberú aj výrobcovia sieťoviek.
Tiskni
Sdílej: