Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
36 Wh == 129599.99989632 J 45 Wh == 161999.9998704 JAby si teda nabil tú 45Wh (162KJ) baterku z notebooku pomocou powerbanky ktorá má 36 Wh (130KJ), tak by si potreboval účinnosť 125%. Prevodník s takou účinnosťou spadá medzi Perpetum Mobile. Ten Dell je jeden z tých moderných modelov čo majú vstavanú baterku ktorá nejde vymeniť? Nuž, zaujímalo by ma čo na to povedia eurokomisári.
uvádění kapacity u nabíjecích akumulátorů v mAh je zcela nedostatečné jelikož většinou neznáme souhrné napětí jejich článků (k němuž je hodnota v mAh vztažena)Dosť často si človek naivne predstavuje že sa ten údaj v mAh vzťahuje k výstupnému napätiu 5V (nie k súhrnnému). V powervankách sú obvykle akumulátory 3.7-4,2V a výrobcovia s veľkou slávou rátajú nie na 5V ale na 3.7V. A k tomu samozrejme použijú aj to mili, čo je pri viac ako 5Ah zbytočne veľké číslo. Ako keby človek uvádzal svoju telesnú hmotnosť nie 80Kg, ale 80000g. Alebo svoju výšku nie 1.85m, ale 1850mm. Páči sa mi to tak, ako používanie K/G/T/P v IT namiesto Ki/Gi/Ti/Pi a čakám kedy to po výrobcoch diskov preberú aj výrobcovia sieťoviek.
Tiskni
Sdílej: