Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být
… více »Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

priznavam ze z praxe nevim nakolik je dnes rozdil mezi E a T, jen pamatuju prvni vydesene recenze kdyz E a/nebo L prislo...
T495 a T495s mají v sekci "Features" tento popis:
Like all ThinkPad laptops, this one is tested against 12 military-grade requirements and more than 200 quality checks to ensure it runs in extreme conditions. Our laptops undergo some of the most stringent product testing in the industry, so you get the perfect blend of value and durability. From the Arctic wilderness to desert dust storms, from zero gravity to spills and drops, you can trust this laptop to handle whatever life throws your way.
E495 v sekci "Features" tento popis nemá. Ale je to divné vzhledem k: "Like all ThinkPad laptops ...".
A na měsíc se náhodou nechystáš (zero gravity)? 
Jenomže U procesory mají TDP úplně někde jinde a docela to prodlouží výdrž baterie.
Jó, jasně. To je ta moje zbrklost.
8 GB DDR4 2400MHz (Soldered)To je neuvěřitelné, já měl (před týdnem se ukroutil kabel od displeje) v 7 let starém 13.3" notebooku, který tehdy nový stál polovinu toho co ten thinkpad, přidané 2 moduly po 8 GB.
Kam by sa malo pokrocit?Čekal bych, že se bude paměť a tak s technickým pokrokem postupně zvětšovat.
Momentalne mam doma v PC 8GB RAM a nijako ma to nelimituje. Aj v praci 16GB limituje len par developerov.Tak já mám 16 a stačí, ale rád bych, aby mi zase notebook vydržel 5-7 let, v podstatě do mechanického rozpadnutí (kvůli každodennímu přenášení, několika otevření, a různým akcím v terénu). Ten předchozí jsem kupoval v 2012 s 4 GB, pak jsem brzy upgradoval na 8 a v 2018 na 16. Tak nový notebook by mohl mít taky 2 sloty a do nich bych dal časem 2*16 až taky budou v bazaru za pár stovek jako jsou teď 8GB DDR3 moduly. Jeden kandidát (kéž by to byla 13.3 jako současný a ne 14) umí dokonce 2*32.
Tiskni
Sdílej: