Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
reaktorovej filtr hele :O :O
si myslim že tam je nějakej uv zářič ale žeby jako běžel při dostatečným výkonu na obyč tužkovky?? aby byl vzduch víc exponovanej by měl nějak chvilku cirkulovat nebo by měl bejt filtřík mnóóóóóóhem větčí ale je velkej jako normální šroubovací a taky se prej jako obyč šroubovací používá. nebo byto jako umělo sterilizovat vzduch vohřátím a pak chlazením před vdejchnutím blbost ne?? jak teda jako tamten filtr muže fungovat?? a muže vůůůbec spolehlivě fungovat?????? :O :O
UVlampa
UV záření ničící virus přes ozonovou vrstvu téměř nepronikne.
Oprava : UV-C
Krátkovlnné UVC záření (280 – 100 nm) – je absorbováno ozónovou vrstvou a na zemský povrch nedopadá. Kromě UVC záření ozón absorbuje i velkou část UVB záření, což znamená, že UV záření na Zemi je tvořeno UVA (90 – 99%) a malou částí UVB (1 – 10%).
nóó kdyby tam jakoby byla strčená ta uv lampa by jako furt muselo bejt nějak udělaný aby byl vzduch nějakou dobu exponovanej tamtomu záření ne?? se mi nechce věřit žeby jako stačilo dejchat vzduch kterej jen tak prolítává pod ledkama :O :O
že by tam třeba lítal nějakou spirálkou nebo průsvitnou hadičkou??
joa von jim totiž ten fitřík trošičku prosvítá aje trošičku něco málo vidět uvnitř hele :O :O :D :D zářič je pravděpodobně chycenej na boku a vede k němu napájecí šňůrka. se to jako dalo čekat ale nejsou tam jako vidět nějaký další díly který by nám řikali žeje uvnitř jakoby něco děsně složitýho :O :O ;D
si spíš myslim jak nad tim přemejšlim že jim de jenom vo ten patent a tak udělali jenom polofunkční protoyp by si jako mohli ten princip patentovat :O :O
taky tomu moc nevěřim :D :D by bylo možná chytrý uv použít jako doplněk k vobyč filtrům a furt na povrchu jakoby zabíjet co se na něj chytne nato by možná stačilo slabý napájení a zářič ale takle to asi neřešej :O ;D
jestli tam jakoby maj vlnovou dýlku nad 200 nm tak by se prej jako ozon neměl moc generovat hele :O :O
As you’ll note in the graphic below, Vacuum UV operates in the 100-200nm range, where it is capable of producing ozone. UV-C, conversely, reaches its optimal germicidal strength near 253.7nm. Because ozone may only be produced below 200nm, at 253.7nm (rounded to 254nm), the germicidal wavelength does not generate ozone.
u uv žárovky si myslim že se spektem jako uplně netrefíš a dělaj ozon ale ledky maj prej úzký spektrum takže by asi jako šlo vybrat nějakou aby nedělala tamten ozon a furt přitom byla jakoby germicidní :O ;D
tamten xiaomi hootin elektrikou asi napájí jenom větráček co jakoby žene vzduch skrz filtry si myslim :O ;D
Tiskni
Sdílej: