Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Obávám se, že k tomu slouží přesně ten RUN.Tak to budem musieť teda rozobrať a napájkovať. Je len zvláštna ta hromada návodov na webe odkazujúca na pin 5 - odkiaľ sa ten blud vzal? Fakt je ta spotreba podobná? Asi to doma nemám veľmi ako zmerať... v každom prípade sa mi to moc nezdá - keď to SW vypnem, USB periférie sa odpoja, sieťovka tiež, chladič je úplne studený, na grafický výstup to nepľuje nič - jedine, čo som pozoroval, že dva 5V piny stále majú šťavu - čo tam teda môže toľko žrať, že je spoteba podobná ako pri zapnutom stave?
třeba nějakým P-MOS FET tranzistorem.Alebo skôr (v mojom prípade) niečo hotové ako Remotepi... Otázka je, koľko to naozaj ušetrí elektriny a či sa to oplatí kupovať a babrať sa s tým, keďže to stojí skoro ako celé RPI - nie je tu niekto, kto má tu spotrebu vo vypnutom stave možnosť zmerať? (Ideálne aj s napájacím adaptérom v 230V~.) V podstate nejde veľmi o spotrebu ako takú - skôr o taký ten pocit - RPI slúži ako multimediálne centrum a nemá význam aby stále bežalo - aj keď odpájať z el siete sa mi to zakaždým nechce. Skrátka, dokukám film, SW to vypnem a keď to o pár dní chcem zapnúť, nechce sa mi šaškovať z napájaním - skrátka stlačím tlačidlo a idem.
WAKE_ON_GPIO
If 1 then 'sudo halt' will run in a lower power mode until either GPIO3 or GLOBAL_EN are shorted to ground.
Default: 0 in original version of bootloader (2019-05-10). Newer bootloaders have this set to 1.
Version: All
Mimochodem vypnuté RPi (alespoň v předchozích verzích, verzi 4 jsem ještě neměl možnost vyzkoušet) nežere zas o tolik míň než zapnuté...Nad týmto som rozmýšľal pred pár dňami+, prečo je bananapi m2+(a asi všetky podobné mašinky) po shutdown -h now horúca jak sviňa. Podľa mňa proste na niečom maká.
A toto řeší co?
Než toto tak to je fakt lepší prodlužka s vypínačem a odpojí se vše a při zapnutí se zase vše zapne.
Jinak já mám k rpi připojen USB3 hub který má vlastní napájení a má na portech vypínače takže rpi můžu restartnout taky zapnutím a vypnutím toho USB z kterého RPI napájím.
Mám normální RPI4 s 4G ram na cpu pasivní chladič k tomu i-tec USB 3.0 Charging HUB 7port + Power Adapter 36W z kterého teď i RPI napájím a v tom mám vražený AXAGON ADSA-FP2 FASTport2 adaptér a je na tom připojen 2,5" HDD z notebooku:
=== START OF INFORMATION SECTION ===
Model Family: Seagate Laptop SSHD
Device Model: ST1000LM014-1EJ164
Později tam bude SSD.
Z toho HDD RPI i bootuje.
Mám to zatím jako NAS s openmediavault.
Tiskni
Sdílej: