Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Pi Case 40 je zajímavá krabička na Raspberry Pi 4 od společnosti Cooler Master. Kampaň na podporu krabičky běží na Kickstarteru do 19. srpna.
Tiskni
Sdílej:
jojo za dvojnasobek ostatnich krabicekktera z tech ostatnich krabicek ma:
- masivni pasivni chladic - kompletni kryti rpi/konektoru - dostupne GPIO bez otvirani - VESA uchyceni - power tlacitko (s moznosti uzivatelem definovat jinou funkci) - OpenSource design
proč se nedělaj tyhlety chladiče jakoby z mědi?? :O :O
toje jako jenom fud vod hliníkářský lobby by jako prodali ten svuj hnusnej šunt z 10000000000x recyklovanejch plechovek hele :O :O >:C >:C
hodnoty jakoby vzatý vocaď hele a hele. bacha jeto jenom nějaký vomezený demo jako ta stránka s tabulkama a máte vomezenej čas free session ale de tam lízt zkrs tor :D ;D
asi tam maj jenom smíchanej diamantovej prášek s nějakou vobyč teplovodnou pastou a ta dělá bottleneck :/ :/
tamty lepší grizzly pasty co maj +-73W/mK používaj míchaninu cínu gallia india a podobnejch kovů hele :O :O diamanty nebo uhlík v tom asi vubec nemaj
At the GUADEC 2012 conference held these days, a report "A bright future for GNOME" was presented, the authors of which tried not only to voice the current problems of GNOME development, but also to offer several ideas to increase the demand for the platform. The proposals voiced in the report boil down to strengthening the focus on mobile systems, continuing the line of development of GNOME 3 and preparing a self-contained operating system GNOME OS. According to speakers, the focus on traditional desktops is hindering GNOME's transformation into a mainstream platform. Currently, there is a boom in mobile systems and, judging by the conducted marketing research, the adult part of the US population is increasingly inclined to use portable devices - there is an increase in sales of smartphones, tablets and laptops, while interest in desktop PCs is steadily declining from year to year ... At the same time, the market of mobile systems has not yet reached saturation, it is dominated by the iOS and Android platforms, but there is a category of users who are not satisfied with everything in these platforms. The next major leap is proposed in March 2014 with the release of GNOME 4.0, which can be seen as a platform for building your own GNOME OS distribution. With a year and a half remaining until GNOME 4.0 is released, it is planned to mature and polish the user shell and all core GNOME applications. GNOME 4.0 will have full touchscreen support, making it possible to use GNOME OS on tablet PCs. In addition to the direct user environment, it is proposed to prepare such components as an installer and an update installation system. Also, a build environment will be formed for creating ready-made distributions suitable for use on the final hardware. For application developers, GNOME 4 will include a dedicated SDK that allows you to create both native classic programs and applications based on the use of web technologies for GNOME OS. To distribute applications created using the SDK, software delivery tools for users, including an application store catalog, will be prepared. A prototype for creating such a system can be an already working directory of add-ons for GNOME Shell. The emergence of GNOME OS will also solve the problems of low corporate engagement and resource constraints. To attract funding and additional developers, it will be possible to use business models based on the delivery of GNOME OS as a system pre-installed on devices from partner manufacturers. Ultimately, an ambitious 20x20 plan is mentioned to achieve 20% market share in 2020. The plan replaces the 2005 10x10 project, which was expected to have 10% of workstations using GNOME by the end of 2010.
to jako někdo děláte že sebou v báglu furt taháte raspberry?? :O :O