Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Stačilo by takých 128MBTo je strasne moc. Mohl by jsi strucne popsat co vyrabis?
Dobrý deň. Konkrétny účel zariadenia zatiaľ napísať nechcem, minimálne kým to nemám hotové. Je to celkom užitočná vec a vyvýjam to veľmi pomali, len vo voľnom čase a nechcem aby ma s tým niekto predbehol. Na trhu zatiaľ nič podobné neni
Ale môžem vysvetliť ako aplikácia funguje. Aplikácia sa skladá ztroch častí
Prvé dve časti aplikácie, nezaberajú veľa miesta. Ale Reactové GUI áno, už teraz to UI zaberá viac miesta, ako má celá flaska na ESP. A chcem tam pridať aj ďalšie resources (komponenty, obrázky, fonty, svg-čka), aby to graficky pekne vyzeralo. Zatiaľ ju vyvýjam na PC, ale budem ju chcieť nahrať priamo na zariadenie. Preto aby užívateľ len zapol zariadenie a nemusel sa o nič ďalšie starať, može sa naň rovno pripojiť a ovládať to z PC či mobilu.
Ďalej tam chcem hodiť nejakú embedded databázu, kde sa budú zbierať dáta zo senzorov. A nazáklade toho chcem potom v klientskej časti aplikácie vykresliť rôzne grafy. DB asi zaberie nejaké miesto.
fakt je jako nutný vzit js framework kterej má 23mb?? :O :O
Gui aplikácie dať na samostatný hosting, v esp vrátiť len redirect npr: Location: https://moja.super.app/?dev=192.168.1.3. V esp potom implementovať len API endpointy a správne vracať cross origin. Takto som napr. riešil svoj zatiaľ nedokončené rádio.
mit databázi na sd kartičce mi nepříde zase jako taková pitomina :O :O
když muto vyhoří kartičku vyndá a bude mit všecky data a nemusí to jakoby nějak děsně složitě tahat z rozbitýho hw :O :O
Tiskni
Sdílej: