Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Obávám se, že to bude buď větší než notebook (byť to nebude mít baterku a displej) tzn. různé mini-ITX desky v co nejmenší skříni, nebo to nebude mít 16 GB RAM ale jen třeba 4 GB (různé Raspberry Pi, Asus Tinker Board atd.).
Taky jsem něco takového hledal – částečně to jde řešit pomocí RPi v nějaké pěkné krabičce, akorát tam člověk má méně RAM a výkonu (což ale často nevadí, RPi 4 na spoustu věcí stačí) a nemá klávesnici a baterku. Nakonec zjistíš, že bys to přece jen občas chtěl zapnout i mimo ta svoje dvě místa s „dokovací stanicí“ a začneš přemýšlet nad tím, že bys přibalil powerbanku, nějakou malou klávesnici a přenosný displej… ale to už je pak jednodušší a skladnější nějaký malý levný notebook (případně Chromebook a dát si na něj normálně GNU/Linux).
P.S. Ale jestli máte někdo tip na výkonný malý počítač s dostatkem RAM, tak sem s ním :-)
Nakonec zjistíš, že bys to přece jen občas chtěl zapnout i mimo ta svoje dvě místa s „dokovací stanicí“ a začneš přemýšlet nad tím, že bys přibalil powerbanku, nějakou malou klávesnici a přenosný displej… ale to už je pak jednodušší a skladnější nějaký malý levný notebook (případně Chromebook a dát si na něj normálně GNU/Linux)Jen pro kontext, tohle už dávno vím
* Lots of Linux distros supported: [...] 5. Fedora [...]
To vypadá celkem luxusně. Škoda jen, že HDMI a ethernet jsou v dokovací stanici, ne v samotném zařízení.
ethernetTo už mi připadá trochu masochismus do tak malého zařízení cpát LAN port, který je velký jako kráva
HDMIVe specifikácích SteamDecku se píše: "Port USB-C s podporou módu DisplayPort 1.4 (až 8K při 60 Hz nebo 4K při 120 Hz, USB 3.2 Gen 2)". Tak nešlo by použít nějakou jednoduchou redukci na HDMI?
Akorát mám pocit, že až tak rozšířený to u nás nebude a tak snadno se k tomu nedostanu.Taky mám pocit, že v ČR tyhle kapesní "gameboye" nejsou moc oblíbené narozdíl od USA. Když tak koupíš přes Ebay.
Tiskni
Sdílej: