Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Obávám se, že to bude buď větší než notebook (byť to nebude mít baterku a displej) tzn. různé mini-ITX desky v co nejmenší skříni, nebo to nebude mít 16 GB RAM ale jen třeba 4 GB (různé Raspberry Pi, Asus Tinker Board atd.).
Taky jsem něco takového hledal – částečně to jde řešit pomocí RPi v nějaké pěkné krabičce, akorát tam člověk má méně RAM a výkonu (což ale často nevadí, RPi 4 na spoustu věcí stačí) a nemá klávesnici a baterku. Nakonec zjistíš, že bys to přece jen občas chtěl zapnout i mimo ta svoje dvě místa s „dokovací stanicí“ a začneš přemýšlet nad tím, že bys přibalil powerbanku, nějakou malou klávesnici a přenosný displej… ale to už je pak jednodušší a skladnější nějaký malý levný notebook (případně Chromebook a dát si na něj normálně GNU/Linux).
P.S. Ale jestli máte někdo tip na výkonný malý počítač s dostatkem RAM, tak sem s ním :-)
Nakonec zjistíš, že bys to přece jen občas chtěl zapnout i mimo ta svoje dvě místa s „dokovací stanicí“ a začneš přemýšlet nad tím, že bys přibalil powerbanku, nějakou malou klávesnici a přenosný displej… ale to už je pak jednodušší a skladnější nějaký malý levný notebook (případně Chromebook a dát si na něj normálně GNU/Linux)Jen pro kontext, tohle už dávno vím
* Lots of Linux distros supported: [...] 5. Fedora [...]
To vypadá celkem luxusně. Škoda jen, že HDMI a ethernet jsou v dokovací stanici, ne v samotném zařízení.
ethernetTo už mi připadá trochu masochismus do tak malého zařízení cpát LAN port, který je velký jako kráva
HDMIVe specifikácích SteamDecku se píše: "Port USB-C s podporou módu DisplayPort 1.4 (až 8K při 60 Hz nebo 4K při 120 Hz, USB 3.2 Gen 2)". Tak nešlo by použít nějakou jednoduchou redukci na HDMI?
Akorát mám pocit, že až tak rozšířený to u nás nebude a tak snadno se k tomu nedostanu.Taky mám pocit, že v ČR tyhle kapesní "gameboye" nejsou moc oblíbené narozdíl od USA. Když tak koupíš přes Ebay.
Tiskni
Sdílej: