Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
vypínačem zapnu/vypnu dataI obycejna kamera ma nejaky casovy harmonogram zaznamu ne?
s mktik switchema jsou prej potizeJá mám potíže s RB750Gr3 (mipsel architektura) a jedním průmyslovým zařízením -- když se zapne nejdřív zařízení a pak Mikrotik, tak nenaskočí link. Mikrotiky na mipsbe mi to nedělají (hAP ac lite, hEX lite (RB750r2)). Ale je to jenom tohle jedno zařízení, kamery i jiné věci fungujou dobře, starší model stejného zařízení taky, takže asi bude dost viny i na tom zařízení.
Nicméně otázka, jak dlouho switch při takovém on/off provozu vydrží.Nevidím v tom problém. Ale myslím, že to nebude ekonomické a bude s tím opruz (několik switchů a bezdrátových zásuvek). Nemůžeš si koupit routřík s OpenWRT a několika ethernetovými porty, ideálně model co umí dát každý port do vlastní VLAN, a nastrkat všechny kamery do něj? Třeba bílé hranaté Mikrotiky stojí litr, vestavěný switch je plně konfigurovatelný (všechny porty individuálně) a dáš do nich 4 kamery (5. port bude uplink). Instalate OpenWRT se dělá spuštěním TFTP serveru a podržením tlačítka. HW používáme v hnusných podmínkách (krabice venku) a drží to. (nepoužíváme tedy originální zdroje, protože máme vlastní 24V rozvody, kdyby odcházel zdroj, tak si kup průmyslový Mean Well)
Tiskni
Sdílej: