Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Řešení dotazu:
Toto je třeba řešit na straně routeru, který natuje. Je ale možné, že ty routery od ISP jsou hloupé, že toto v nich ošetřit nelze.Jak se to řeší? je tam Sagemcom 5670, administrace je fakt děsná, hlavně že se jim na login page mění obrázky :-/.
Každopádně je to ale podle mě trochu nešťastné to takto řešit.
Zaprvé, nepoužívej IP adresu k tomu, aby jsi se někam připojil, používej DNS. Veřejné DNS záznamy budeš směrovat na tvou veřejnou IP a v lokální síti ti dns server bude směrovat záznamy na lokální IP serveru. Pokaždé použiješ připojení přes DNS jméno a pokaždé tě to provede nejoptimálnější cestou. Navíc pak není problém používat přístupy třeba na https, protože certifikáty lze vystavovat na jméno, nikoli IP.Tomu jsem se chtěl vyhnout
Zdar Max
... Ach jo, proč, sakra, nemohou prodávat normální připojení k Internetu.To pripojenie je normálne, na "vine" je router. Hoď si tam statickú routu a pôjde ti to.
IPv6 nemají, prý jen na DSL
Poskytovatel „Internetu“, který nemá Internet? Inu, je zvláštní, za co všechno jsou dnes zákazníci ochotní platit.
Naštěstí není potřeba vůbec žádný port forwarding. S každou jednou veřejnou IPv4 adresou se totiž pojí 280 IPv6 adres. Proto stačí nastavit 6to4 a vše je vyřešeno, každý stroj může mít tolik veřejných adres, kolik jen chce, všechny stroje jsou dosažitelné ze všech sítí atd.
Proto stačí nastavit 6to4 a vše je vyřešeno, každý stroj může mít tolik veřejných adres, kolik jen chce, všechny stroje jsou dosažitelné ze všech sítí atd.Je to pravda aj na Free WiFi hotspotoch, alebo len na platených pripojeniach niektorých operátorov? Len sa pýtam, bežne nepotrebujem mať okamžitú synchronizáciu osobných dát na mojom domácom cloude.
Inu, pokud free WiFi hotspot přidělí klientovi veřejnou IPv4 adresu (hint: nejspíš fakt NE) a pokud neblokuje přístup na bránu 192.88.99.1
, teoreticky bude 6to4 fungovat i tam.
Problém je, že 6to4 adresy (nepříliš překvapivě) obsahují IPv4 adresu, což znamená, že pokud veřejná IPv4 adresa není stálá, bude to voser (dynamický DNS atd.).
Jinak platí, že například veřejná IPv4 adresa 11.12.13.14
se v 6to4 mapuje na rozsah 2002:b0c:d0e::/48
(tedy 2002
je prvních 16 bitů, dalších 32 bitů je ta IPv4 adresa a zbytek (80 bitů) je volně k použití).
Jistě, 6to4 je skoro tak deprecated jako IPv4. Obojímu je vhodné se vyhnout, je-li to možné.
Zkrátka, vyhnout se IPv4 je nejlepší řešení. Což platí už 10+ let, jen si toho někteří nestihli všimnout.
Tiskni
Sdílej: