V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
usbcore: registered new driver cxacru
cxacru 1-2:1.0: firmware unavailable (hotplug configuration problem?)
usbcore: deregistering driver cxacru
NET: Unregistered protocol family 20
NET: Unregistered protocol family 8
NET: Registered protocol family 8
NET: Registered protocol family 20
usbcore: registered new driver cxacru
cxacru 1-2:1.0: firmware unavailable (hotplug configuration problem?)
CSLIP: code copyright 1989 Regents of the University of California
PPP generic driver version 2.4.2
HDLC line discipline: version $Revision: 4.8 $, maxframe=4096
N_HDLC line discipline registered.
Firmware jsem vyzískal s pomocí utiitky, která je uvedená ve výšeZkontroluj soubor /etc/hotplug/firmware.agent
, zda FIRMWARE_DIR opravdu ukazuje do /lib/firmware
.
Také by asi stálo za pokus zkontrolovat přístupová práva k tomu fw v /lib/firmware. Já je mám takto:
-rwxr-xr-x 1 root root 620320 Mar 24 11:32 cxacru-fw.bin(Hm, ten poslední x... ^_^;)
Ten soubor se musí jmenovat cxacru-fw.bin
V tom návodu jsem to napsal špatně, utilitu na extrakci fw ve skutečnosti získáš zde, ale na to už jsi asi přišel, když píšeš, že jsi ho vyzískal.
[root@mycomp ondra]# pppd file /etc/ppp/options
Plugin pppoatm.so loaded.
PPPoATM plugin_init
~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}
&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}
!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}
2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}"}
}*}%}&8ęgŇ˝ż~~˙}#Ŕ!}!}"} }*}%}&8ęgŇ˝ż~~˙}#Ŕ!}!}"} }*}%}&8ęgŇ˝ż~~
˙}#Ŕ!}!}"} }*}%}&8ęgŇ˝ż~~˙}#Ŕ!}!}"} }*}%}&8ęgŇ˝ż~~˙}#Ŕ!}!}"} }*}%}
a tak pořád dokola. /etc/ppp/options jsem udělal podle toho z toho návodu.To už jsi napůli cesty. ^__^ Jakého máš ISP? Používá PPP over ATM (pppoatm), nebo PPP over Ethernet (pppoe)? Z toho bordelu moc nevyčtu.
Jak to myslíš, nechce vědět VPI/VCI? Viz
plugin pppoatm.so 8.48 noipdefault noauth default-asyncmap defaultroute hide-password mtu 1500 mru 1500 user USERNAME lcp-echo-interval 20 lcp-echo-failure 10 persist logfile /var/log/pppd.log #debug
Teď jedu s tímto configem. Nejdůležitější tam je teda asi odstranění nesmyslného nodetach. Můžeš zkusit odkomentovat debug pro obsáhlejší hlášení. MTU a MRU tam jsou asi taky k ničemu... ^^;
Přidej si pppd do nějakého start-up skriptu a máš to. Jinak pppd pod userem pouštět snad jde, ale to budeš muset prostudovat manuál.
/etc/ppp/pap-secrets
?
plugin pppoatm.so 8.48
Tiskni
Sdílej: