Linuxová distribuce elementary OS byla vydána ve verzi 7 „Horus“. Založená je na Ubuntu 22.04. Přináší zjednodušený instalátor, offline aktualizace, četná vylepšení desktopového prostředí Pantheon a balíku aplikací, např. přepracovaný hudební přehrávač aj.
Článek na Libre Arts představuje open source prohlížeč a převodník 3D CAD souborů Mayo.
Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) na Twitteru oznámila, že analytické nástroje na Portálu občana a dalších webech na Portálu veřejné správy byly nahrazeny nástrojem Matomo (Wikipedie).
GitHub změnil výchozí kompresi u automaticky generovaných .tar.gz archivů a tím změnil jejich hashe. I když GitHub u těchto automaticky generovaných archivů negarantuje stejné hashe, celá řada projektů s tím počítá a proto nastaly problémy. GitHub se dočasně vrátil k původní kompresi.
Byla vydána nová verze 0.54 open source počítačové hry Unvanquished (Wikipedie), forku počítačové hry Tremulous. Z novinek vývojáři zdůrazňují podporu procesorů ARM na Linuxu. Unvanquished lze instalovat také z Flathubu.
Byla vydána nová verze 4.19 svobodné náhrady proprietárních BIOSů a UEFI coreboot (Wikipedie). Na seznamu podporovaných desek přibylo 16 desek. Odstraněno bylo 30 desek.
Do 23. ledna bylo možné připomínkovat Akt o kybernetické odolnosti – nová pravidla kybernetické bezpečnosti pro digitální produkty a podpůrné služby, novou iniciativu Evropské komise. Na možná nebezpečí pro open source upozornila Open Source Initiative nebo Eclipse Foundation.
Vyšla nová verze 10.7 desktopového prostředí Budgie. Zatím stále vychází z GNOME, ale nově používá např. vlastní backend nabídky a spouštěče aplikací. Vůbec přepracovaná nabídka také nyní podporuje přepínání hybridních GPU nebo možnost nastavení osobní uživatelské nabídky,…
Závažná zranitelnost ohrožuje více než 100 modelů tiskáren Lexmark (pdf). Společnost Lexmark vydala bezpečnostní záplatu firmwaru. Opravovaná zranitelnost může vést ke vzdálenému spuštění libovolného kódu (CVSSv3 9.0).
Byla vydána nová major verze 2.0.0 toolkitu SQLAlchemy (Wikipedie) přinášejícího do programovacího jazyka Python podporu SQL (Structured Query Language) a ORM (Object–relational mapping). Detaily v přehledu novinek a v průvodci migrací.
usbcore: registered new driver cxacru
cxacru 1-2:1.0: firmware unavailable (hotplug configuration problem?)
usbcore: deregistering driver cxacru
NET: Unregistered protocol family 20
NET: Unregistered protocol family 8
NET: Registered protocol family 8
NET: Registered protocol family 20
usbcore: registered new driver cxacru
cxacru 1-2:1.0: firmware unavailable (hotplug configuration problem?)
CSLIP: code copyright 1989 Regents of the University of California
PPP generic driver version 2.4.2
HDLC line discipline: version $Revision: 4.8 $, maxframe=4096
N_HDLC line discipline registered.
Firmware jsem vyzískal s pomocí utiitky, která je uvedená ve výšeZkontroluj soubor /etc/hotplug/firmware.agent
, zda FIRMWARE_DIR opravdu ukazuje do /lib/firmware
.
Také by asi stálo za pokus zkontrolovat přístupová práva k tomu fw v /lib/firmware. Já je mám takto:
-rwxr-xr-x 1 root root 620320 Mar 24 11:32 cxacru-fw.bin(Hm, ten poslední x... ^_^;)
Ten soubor se musí jmenovat cxacru-fw.bin
V tom návodu jsem to napsal špatně, utilitu na extrakci fw ve skutečnosti získáš zde, ale na to už jsi asi přišel, když píšeš, že jsi ho vyzískal.
[root@mycomp ondra]# pppd file /etc/ppp/options
Plugin pppoatm.so loaded.
PPPoATM plugin_init
~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}
&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}
!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}
2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}!} }*}%}&Íx}2ÍĂ~~˙}#Ŕ!}!}"}
}*}%}&8ęgŇ˝ż~~˙}#Ŕ!}!}"} }*}%}&8ęgŇ˝ż~~˙}#Ŕ!}!}"} }*}%}&8ęgŇ˝ż~~
˙}#Ŕ!}!}"} }*}%}&8ęgŇ˝ż~~˙}#Ŕ!}!}"} }*}%}&8ęgŇ˝ż~~˙}#Ŕ!}!}"} }*}%}
a tak pořád dokola. /etc/ppp/options jsem udělal podle toho z toho návodu.To už jsi napůli cesty. ^__^ Jakého máš ISP? Používá PPP over ATM (pppoatm), nebo PPP over Ethernet (pppoe)? Z toho bordelu moc nevyčtu.
Jak to myslíš, nechce vědět VPI/VCI? Viz
plugin pppoatm.so 8.48 noipdefault noauth default-asyncmap defaultroute hide-password mtu 1500 mru 1500 user USERNAME lcp-echo-interval 20 lcp-echo-failure 10 persist logfile /var/log/pppd.log #debug
Teď jedu s tímto configem. Nejdůležitější tam je teda asi odstranění nesmyslného nodetach. Můžeš zkusit odkomentovat debug pro obsáhlejší hlášení. MTU a MRU tam jsou asi taky k ničemu... ^^;
Přidej si pppd do nějakého start-up skriptu a máš to. Jinak pppd pod userem pouštět snad jde, ale to budeš muset prostudovat manuál.
/etc/ppp/pap-secrets
?
plugin pppoatm.so 8.48
Tiskni
Sdílej: