Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Teda, ne že bych chtěl očerňovat vaši snahu... Ale na dotaz "něco malého a šikovného" odpovědět čímsi, co se konfiguruje z databáze, no nevím. Já bych to jako DNS server nechtěl (Nemluvě o tom, že to je closed-source a tedy bezpochyby plné bugů...)
Jinak, k původnímu dotazu, nic lepšího než BIND prostě neexistuje. Bernstein si může o bezpečnosti tvrdit co chce, ale DJBDNS prostě lepší není. Ty pradávné bezpečnostní bugy už má BIND dávno vychytané, takže tento jediný argument je zcestný.
No a finálně, neexistuje nic takového jako "malý a jednoduchý" DNS server. Buď existuje plnohodnotný DNS server se všemi funkcemi a možnostmi tohoto neúplně triviálního protokolu, anebo existuje něco jednoduchého, okleštěného a nejlépe klikacího. Pokud to myslíte vážně, tak se smiřte s BINDem.
To jsou mi novinky. Ze to vyrabi komercni firma neznamena, ze je to closed-source. PowerDNS je vydano samozrejme pod GPL.Já bych to jako DNS server nechtěl
(Nemluvě o tom, že to je closed-source a tedy bezpochyby plné bugů...)
S timhle bohuzel musim souhlasit, i kdyz velmi nerad, protoze pravidelne narazim na problemy BINDu, zejmena ve spolupraci s databazi, protoze na to zkratka nebyl delan a protlacit to tam tak, aby to opravdu poradne a bez problemu fungovalo je docela problem. A kdyz uz to funguje, tak je zase problem, kdyz se do toho priplete slave server DB nepouzivajici, protoze to nedela spravne notifikace... Na tohle je nejlepsi asi PowerDNS, jenze tam se bojim bezpecnosti, protoze to zrejme nebude prilis proverene (i kdyz je to OSS). A o djbdns... radsi nic.Jinak, k původnímu dotazu, nic lepšího než BIND prostě neexistuje. Bernstein si může o bezpečnosti tvrdit co chce, ale DJBDNS prostě lepší není. Ty pradávné bezpečnostní bugy už má BIND dávno vychytané, takže tento jediný argument je zcestný.
Tiskni
Sdílej: