Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
Meeting ESP komunity - podzimní edice 2024 proběhne v pátek 18. října v Brně. V přípravě jsou přednášky od vývojářů z Espressifu, lokálních firem i zapálených nadšenců do ESP a také praktický workshop a ukázky nových čipů.
Systém pro správu hlášení chyb Bugzilla byl podle plánu vydán v nových verzích 5.2, 4.4.14, 5.0.4.1, 5.3.3 a 5.9.1, kde 5.2 představuje novou stabilní řadu, 4.4.14 by měla být poslední ve staré řadě 4.4, jíž končí podpora na přelomu roku, 5.0.4.1 je udržovací opravné vydání staré řady 5.0, dosavadní stabilní řada 5.1 byla přejmenována na 5.3 (nyní 5.3.3) a konečně vývojová verze 5.9.1 směřuje k budoucímu velkému vydání Bugzilly 6.
Teda, ne že bych chtěl očerňovat vaši snahu... Ale na dotaz "něco malého a šikovného" odpovědět čímsi, co se konfiguruje z databáze, no nevím. Já bych to jako DNS server nechtěl (Nemluvě o tom, že to je closed-source a tedy bezpochyby plné bugů...)
Jinak, k původnímu dotazu, nic lepšího než BIND prostě neexistuje. Bernstein si může o bezpečnosti tvrdit co chce, ale DJBDNS prostě lepší není. Ty pradávné bezpečnostní bugy už má BIND dávno vychytané, takže tento jediný argument je zcestný.
No a finálně, neexistuje nic takového jako "malý a jednoduchý" DNS server. Buď existuje plnohodnotný DNS server se všemi funkcemi a možnostmi tohoto neúplně triviálního protokolu, anebo existuje něco jednoduchého, okleštěného a nejlépe klikacího. Pokud to myslíte vážně, tak se smiřte s BINDem.
To jsou mi novinky. Ze to vyrabi komercni firma neznamena, ze je to closed-source. PowerDNS je vydano samozrejme pod GPL.Já bych to jako DNS server nechtěl (Nemluvě o tom, že to je closed-source a tedy bezpochyby plné bugů...)
S timhle bohuzel musim souhlasit, i kdyz velmi nerad, protoze pravidelne narazim na problemy BINDu, zejmena ve spolupraci s databazi, protoze na to zkratka nebyl delan a protlacit to tam tak, aby to opravdu poradne a bez problemu fungovalo je docela problem. A kdyz uz to funguje, tak je zase problem, kdyz se do toho priplete slave server DB nepouzivajici, protoze to nedela spravne notifikace... Na tohle je nejlepsi asi PowerDNS, jenze tam se bojim bezpecnosti, protoze to zrejme nebude prilis proverene (i kdyz je to OSS). A o djbdns... radsi nic.Jinak, k původnímu dotazu, nic lepšího než BIND prostě neexistuje. Bernstein si může o bezpečnosti tvrdit co chce, ale DJBDNS prostě lepší není. Ty pradávné bezpečnostní bugy už má BIND dávno vychytané, takže tento jediný argument je zcestný.
Tiskni Sdílej: