Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Teda, ne že bych chtěl očerňovat vaši snahu... Ale na dotaz "něco malého a šikovného" odpovědět čímsi, co se konfiguruje z databáze, no nevím. Já bych to jako DNS server nechtěl (Nemluvě o tom, že to je closed-source a tedy bezpochyby plné bugů...)
Jinak, k původnímu dotazu, nic lepšího než BIND prostě neexistuje. Bernstein si může o bezpečnosti tvrdit co chce, ale DJBDNS prostě lepší není. Ty pradávné bezpečnostní bugy už má BIND dávno vychytané, takže tento jediný argument je zcestný.
No a finálně, neexistuje nic takového jako "malý a jednoduchý" DNS server. Buď existuje plnohodnotný DNS server se všemi funkcemi a možnostmi tohoto neúplně triviálního protokolu, anebo existuje něco jednoduchého, okleštěného a nejlépe klikacího. Pokud to myslíte vážně, tak se smiřte s BINDem.
To jsou mi novinky. Ze to vyrabi komercni firma neznamena, ze je to closed-source. PowerDNS je vydano samozrejme pod GPL.Já bych to jako DNS server nechtěl
(Nemluvě o tom, že to je closed-source a tedy bezpochyby plné bugů...)
S timhle bohuzel musim souhlasit, i kdyz velmi nerad, protoze pravidelne narazim na problemy BINDu, zejmena ve spolupraci s databazi, protoze na to zkratka nebyl delan a protlacit to tam tak, aby to opravdu poradne a bez problemu fungovalo je docela problem. A kdyz uz to funguje, tak je zase problem, kdyz se do toho priplete slave server DB nepouzivajici, protoze to nedela spravne notifikace... Na tohle je nejlepsi asi PowerDNS, jenze tam se bojim bezpecnosti, protoze to zrejme nebude prilis proverene (i kdyz je to OSS). A o djbdns... radsi nic.Jinak, k původnímu dotazu, nic lepšího než BIND prostě neexistuje. Bernstein si může o bezpečnosti tvrdit co chce, ale DJBDNS prostě lepší není. Ty pradávné bezpečnostní bugy už má BIND dávno vychytané, takže tento jediný argument je zcestný.
Tiskni
Sdílej: