Byla vydána verze 0.77 populárního telnet a ssh klienta PuTTY. Podrobnosti v přehledu nových vlastností a oprav chyb a Change Logu.
SteamOS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.2. Přehled novinek v oznámení.
SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
dpkg -i jmena_baliku.deb
po prepnuti do prislusneho adresare byt nemuze? URI: file:/root/debs
distribuce: etch
sekce: main
Výsledný řádek v sources.list pak vypadá takto:deb file:/root/debs/ etch mainPříkaz dpkg-scanpackages se spustí v adresáři main a jako argument dostane binary-i386 :
dpkg-scanpackages binary-i386 /dev/null | gzip > binary-i386/Packages.gz
dpkg-scanpackages /root/debs/dists/etch/main/binary-i386/ /dev/null | gzip > /root/debs/dists/etch/main/binary-i386/Packages.gz
A k tomu důvodu, proč si dělat lokální úložiště balíčků? Třeba proto, že ooo se neaktualizuje, ale přeinstalovává, a pro mě je rychlejší si těch XXMB stáhnout na rychlém připojení a přinést domů na flešce. Pak tam mám třeba taky neroLinux, který na oficiálních mirrorech nestáhnu, atd.
tady je zas někdo chytrej! pokud potřebuješ mít lokální repozitory, např. proto, že nemáš trvalé připojení k internetu, ............zkuste: apt-zip - Update a non-networked computer using apt and removable media
Tiskni
Sdílej: