abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:22 | Komunita

    Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:22 | Nová verze

    Omarchy je linuxová distribuce s dlaždicovým správcem oken Hyprland. Založena je na Arch Linuxu. Vydána byla v nové major verzi 4.0.0 - The Quattro Release. Videopředstavení na YouTube. Celý desktop shell byl přepsán do Quickshellu. Přidána byla podpora pluginů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:33 | IT novinky

    Francouzská Ústavní rada zamítla zákaz používání sociálních sítí dětem mladším 15 let. Francouzská obdoba ústavního soudu uvedla, že opatření představuje nepřiměřený zásah do svobody projevu. Francouzský parlament zákaz schválil na konci července, začít platit měl od září. Šlo o první zákaz sociálních sítí pro děti v Evropě. Členové Ústavní rady se domnívají, že ustanovení „představuje zásah, který není přiměřený, nezbytný ani

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 16:33 | Zajímavý projekt

    Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    14.8. 14:33 | IT novinky

    Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    14.8. 13:33 | Nová verze

    Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 03:44 | Nová verze

    NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 02:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.8. 02:22 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.8. 16:44 | IT novinky

    Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2394 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Dotaz: externí modem a notebook

    22.10.2002 20:43 golf
    externí modem a notebook
    Přečteno: 302×
    Už si fakt nevím rady

    Modem 1456VQE, ser. port, notebook Thinkpad 380XD.

    Pod windows modem normálně funguje, pod Linuxem ne. Při instalaci Mandrake 9.0 se nedetekoval. Po instalaci přes wvdial a minicom (a kppp) není možné rozchodit. Modem neodpovídá na příkazy ATZ, ATX3 ani na jiné, wvdial vypiše modem respondet. Zkusil jsem měnit porty, měnit příkazy nic. Zkusil jsem nainstalovat SUSE Live 8.0 a ani tam nejde. A při instalaci se automaticky nedekoval, nastavil jsem ho ručně, ale nejde.

    Když funguje pod Windows, musí fungovat i pod Linuxem, ne. Vždyť je to externí modem na seriovem portu. Neni chyba v tom notebooku, není tam něco nějak jinak se seriovým portem? Ještě skusím ten modem rozchodit na jiném počítači, ale budu muset v práci instalovat Suse 8.0 a stejně nic nevyýeším, jen zjistím, zda je problém v modemu, nebo v notebooku. Nemá někdo skušenosti s externím modemem na notebooku IBM Thinkpad? Nebo jak zjistit, kde je chyba? Dík za každou radu.

    Odpovědi

    23.10.2002 16:45 kolisko | skóre: 21 | blog: prace
    Rozbalit Rozbalit vše externí modem a notebook
    nainstaluj si debian a pobezi ti to. kolisko

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.