abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    dnes 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1970 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: PXE - No Boot Filename Received

    12.10.2005 18:03 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    PXE - No Boot Filename Received
    Přečteno: 712×

    zdravim,

    snazim se rozchodit ltsp, mam klienta, kde je sitova karta

    INTEL PRO/100

    a je nastavena:

    boot protocol: pxe
    PnP/BEV Boot:  disable
    Default Boot:  network
    Local Boot:    enable
    Prompt Time:   2
    Setup Message: enable
    

    pri bootu hleda DHCP server a pak ohlasi

    No Boot Filename Received

    pritom kdyz u sebe DHCP server vypnu tak ohlasi

    No DHCP or BOOTP offers received

    a z toho tedy usuzuji, ze na DHCP server vidi (skousel sem nabootovat knoppix a ten ip adresu obdrzel spravne podle konfigurace. takhle vypada muj dhcpd.conf (je to obslehle z manualu, takze pochybuju ze by tam byla chyba

    default-lease-time            21600;
    max-lease-time                21600;
    use-host-decl-names           on;
    ddns-update-style             ad-hoc;
    
    allow booting;
    allow bootp;
    
    option subnet-mask            255.255.255.0;
    option broadcast-address      192.168.123.255;
    option routers                192.168.123.254;
    option domain-name-servers    192.168.123.254;
    option log-servers            192.168.123.1;
    option domain-name            "xxx.xxx.xx";
    
    option root-path  192.168.123.1:/opt/ltsp-4.1.1/i386";
    filename           "/lts/vmlinuz-2.4.26-ltsp-3";
    

    kde by mohla byt chyba? netusim...

    never use rm after eight

    Odpovědi

    12.10.2005 20:03 spectrum | skóre: 29 | blog: spectrumblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    Zkuste mrknout třeba sem PXE boot tu píší trochu jinak ... Já zatím bootoval pouze z disku nebo diskety, tak víc bohužel nevím.
    12.10.2005 21:59 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    tak tenhle clanek nejak nepomaha...
    never use rm after eight
    13.10.2005 07:29 spectrum | skóre: 29 | blog: spectrumblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    No Boot Filename Received
    To podle mě s DHCP serverem nemá co dělat... Dle nápovědy to znamená: The client received at least one valid DHCP/BOOTP offer, but does not have a boot filename to download.
    Když se ještě podíváte na ten odkaz, tak tam píší do nastavení dhcp také následující:
    --------------------------------------------
     host ws137 {
          hardware ethernet     00:02:B3:25:45:56;
          fixed-address         192.168.2.137;
          if substring (option vendor-class-identifier, 0, 9) = "PXEClient" {
              filename "/eepro100.lzpxe"; 
          } else if substring (option vendor-class-identifier, 0, 9) = "Etherboot" {
              filename "/lts/vmlinuz-test.nbi"; 
              option vendor-encapsulated-options 3c:09:45:74:68:65:72:62:6f:6f:74:ff;
          }
      }
    --------------------------------------------
    
    Takže zřejmě posílají klientu /eepro100.lzpxe a to jsem tam nikde neviděl. Nezkoušel jsem...
    13.10.2005 07:40 spectrum | skóre: 29 | blog: spectrumblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    (to /eepro100.lzpxe si udělejte svoje, podle síťovky na http://www.rom-o-matic.net/, nejdřív by měl umět pracovat se síťovkou a pak teprve bude stahovat jádro...)
    13.10.2005 08:44 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    asi by to takhle melo fungovat, ale problem mozna bude nekde jinde (viz nize...)
    never use rm after eight
    12.10.2005 22:13 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    proste jde mi o to, jaktoze sitova karta ktera umi PXE se nedokaze spojit s DHCP serverem... pritom pokud tam dam knoppix, nebo jine livecd tak IP adresu ziskam ...
    never use rm after eight
    13.10.2005 08:29 petr_p
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    A jsi si jisty, ze pxe client v sitovce pouziva DHCP? Co takhle BOOTP nebo jeste starsi RARP?

    A opravdu se podivej, co leze siti (tcpdump -i ROZHRANI ether host MAC_CLIENTA). Vyroky "ono se to nespoji se serverem" jsou trochu mimo, zvlaste kdyz DHCP jede nad UDP, takze se zadne "spojeni" nekona.
    13.10.2005 08:43 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    mozna mate pravdu...
    mousehouse bery # tcpdump -i eth0 ether host 00:90:27:54:46:97
    tcpdump: verbose output suppressed, use -v or -vv for full protocol decode
    listening on eth0, link-type EN10MB (Ethernet), capture size 68 bytes
    08:42:00.270423 IP 0.0.0.0.bootpc > 255.255.255.255.bootps: BOOTP/DHCP, Request [|bootp]
    08:42:01.245715 IP 0.0.0.0.bootpc > 255.255.255.255.bootps: BOOTP/DHCP, Request [|bootp]
    08:42:03.222862 IP 0.0.0.0.bootpc > 255.255.255.255.bootps: BOOTP/DHCP, Request [|bootp]
    08:42:07.177164 IP 0.0.0.0.bootpc > 255.255.255.255.bootps: BOOTP/DHCP, Request [|bootp]
    
    ale co s tim?
    never use rm after eight
    12.10.2005 22:29 kukacz | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    Na radku "option root-path ..." ve vypisu nemate pocatecni uvozovky retezce.

    Dale byste zrejme mel specifikovat TFTP server, z nehoz se ma bootovaci image (jadro) stahnout. Tzn. kdyz predpokladam, ze 192.168.123.1 je i TFTP server, tak by posledni radky mely vypadat:
    option root-path  "192.168.123.1:/opt/ltsp-4.1.1/i386";
    next-server       192.168.123.1;    
    filename          "/lts/vmlinuz-2.4.26-ltsp-3";
    
    13.10.2005 09:06 Chulda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    Presne tak. IMO problem neni v DHCP, ktera sdeli cestu k souboru, ale v TFTP, ktery ten soubor nedoda.

    Ja s tim zrovna taky laboruju, ale chci nabootovat instalacku, tak zatim trosku dost tapu (na to sem moc navodu nenasel).
    13.10.2005 09:14 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    trosku sem pokrocil - udelal sem si disketu a bootoju z te...

    zajdete na http://www.rom-o-matic.net/5.4.1/ a udelejte si image pro disketu podle vasi sitovky.

    image na disketu nakopirujete takle:
    dd if=image of=/dev/fd0
    
    tedka se to dokonce uz pokousi neco stahovat z tftp serveru...
    never use rm after eight
    12.10.2005 22:50 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    A odpovídá ten server? A co odpovídá? tcpdump nebo ethereal je tvůj kamarád.

    Jinak mi připadá, že ti v konfiuguraci chybí nadefinovaný nějaký subnet, ale možná to není nutně potřeba. Pak by tak server mohl být autoritativní.
    13.10.2005 09:28 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    tak vypada to ze problem je vyresen, sice to jeste finalne nebezi, ale uz mi nabiha jadro (zasekne se na nfs - kernel panic).

    zatim tedy bootoju z diskety, kterou sem si vytvoril na rom-o-matic.net
    never use rm after eight
    13.10.2005 10:53 blondak | skóre: 36 | blog: Blondak | Čáslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    zkus si pro účely testování vypnout firewall
    Každý problém ma své logické, snadno pochopitelné nesprávné řešení.
    13.10.2005 10:58 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    nevim kde byla chyba, ale restartoval jsem oba compy a uz bezi i to nfs... ted uz je to jen otazka nastaveni modulu... ted zrovna rozchazim usb mys...

    tak diky vsem za podnety
    never use rm after eight
    13.10.2005 10:21 Vladki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    Pozor neplette si PXE a etherboot. Navody jak sprovoznit PXE najdete zde: http://syslinux.zytor.com/pxe.php

    Pro PXE potrebujete DHCP a TFTP server, pro dalsi beh LTSP taky NFS.
    13.10.2005 10:46 blondak | skóre: 36 | blog: Blondak | Čáslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: PXE - No Boot Filename Received
    Zkus v dhcph.conf nastavit
    filename           "/lts/2.4.26-ltsp-3/pxelinux.0";
    
    Každý problém ma své logické, snadno pochopitelné nesprávné řešení.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.