abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Humor

    Na novoroční inauguraci starosty New Yorku Zohrana Mamdaniho bylo zakázáno si s sebou přinést Raspberry Pi anebo Flipper Zero. Raspberry Pi i Flipper Zero jsou explicitně uvedeny v seznamu zakázaných věcí jak na na veřejné pozvánce, tak i na oficiálních stránkách města.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    dnes 11:33 | Nová verze

    OpenTTD (Wikipedie), tj. open source klon počítačové hry Transport Tycoon Deluxe, byl vydán v nové stabilní verzi 15.0. Přehled novinek v seznamu změn a také na YouTube. OpenTTD lze instalovat také ze Steamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Nová verze

    Správce oken IceWM byl vydán ve verzi 4.0.0, která např. vylepšuje navigaci v přepínání velkého množství otevřených oken.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    dnes 01:33 | Zajímavý projekt

    Od 1. ledna 2026 jsou všechny publikace ACM (Association for Computing Machinery) a související materiály přístupné v její digitální knihovně. V rámci této změny je nyní digitální knihovna ACM nabízena ve dvou verzích: v základní verzi zdarma, která poskytuje otevřený přístup ke všem publikovaným výzkumům ACM, a v prémiové zpoplatněné verzi, která nabízí další služby a nástroje 'určené pro hlubší analýzu, objevování a organizační využití'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 4
    včera 16:44 | IT novinky

    S koncem roku 2025 skončila standardní podpora operačního systému HP-UX (Hewlett Packard Unix).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 14:33 | Nová verze

    K 1. lednu 2026 končí 70leté omezení majetkových autorských práv děl autorů zesnulých v roce 1955, viz 2026 in public domain. V americkém prostředí vstupují do public domain díla z roku 1930, viz Public Domain Day.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    31.12. 15:00 | Nová verze

    Všem vše nejlepší do nového roku 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    31.12. 13:33 | Zajímavý software

    Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.60. Vyzkoušet lze online demo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.12. 12:11 | Zajímavý článek

    Daniel Stenberg na svém blogu informuje, že po strncpy() byla ze zdrojových kódů curlu odstraněna také všechna volání funkce strcpy(). Funkci strcpy() nahradili vlastní funkcí curlx_strcopy().

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    31.12. 03:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 25.12.30 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (0%)
     (3%)
     (0%)
     (24%)
     (31%)
     (21%)
     (3%)
     (3%)
     (10%)
     (17%)
    Celkem 29 hlasů
     Komentářů: 1, poslední dnes 06:15
    Rozcestník

    Dotaz: ACPI a ACER TravelMate 2310

    13.10.2005 13:38 kafi | skóre: 25 | blog: muj_prvni_blog
    ACPI a ACER TravelMate 2310
    Přečteno: 484×
    Zdravim vsechny, nevite nekdo jak rozbehnout, pokud to teda jde, ACPI na mem notebooku(viz. titulek) v KDE? Tak abzz mi zobrazoval stav baterie a nabydl im nabidku pri zvoleni odhlaseni Vypnout atd.Podporu ACPI mam zakompilovanou v jadre

    # Power management options (ACPI, APM)
    # ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) Support
    CONFIG_ACPI=y
    # CONFIG_ACPI_SLEEP is not set
    CONFIG_ACPI_AC=y
    CONFIG_ACPI_BATTERY=y
    CONFIG_ACPI_BUTTON=y
    CONFIG_ACPI_VIDEO=y
    # CONFIG_ACPI_HOTKEY is not set
    CONFIG_ACPI_FAN=y
    CONFIG_ACPI_PROCESSOR=y
    CONFIG_ACPI_THERMAL=y
    CONFIG_ACPI_ASUS=y
    # CONFIG_ACPI_IBM is not set
    # CONFIG_ACPI_TOSHIBA=y
    # CONFIG_ACPI_BLACKLIST_YEAR=0
    # CONFIG_ACPI_DEBUG is not set
    CONFIG_ACPI_EC=y
    CONFIG_ACPI_POWER=y
    CONFIG_ACPI_SYSTEM=y
    # CONFIG_ACPI_CONTAINER is not set
    CONFIG_PNPACPI=y
    # CONFIG_SERIAL_8250_ACPI is not set


    Jadro vanila 2.6.13.3, Slackware 10.1, xwin KDE. Jinak
    cat /proc/acpi/battery/BAT1/info
    vypise info o baterce. Ale KDE proste nic.

    Odpovědi

    29.10.2005 15:03 themax | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ACPI a ACER TravelMate 2310
    Pokud na TM2310 je stejna popripade podobna deska jako na rade 2300, tak to mas celkem peska.. Rozchodit to neni zadna prdel. Postup je zhruba nasledujici: aplikovat patch na jadro, diky kteremu je mozne nacist dodatecne DSDT informace prez initrd. Potom si nejakou utilitkou disasemblovat stavajici DSDT, opravit chyby ktere vznikly kdyz rakosnici v aceru kompilovali DSDT pomoci mikro$oftiho kompilatoru, ktery tam samozrejme nasekal i chyby, opraveny DSDT znovu zkompilovat, zkopirovat treba do /etc/ a pak v grub.conf/lilo.conf pridat nastraveni pro zavadeni ramdisku a jako image dat cestu k tomu opravenemu DSDT souboru.Sam jsem se s tim trapil u TM2302 temer 3/4 roku az se mi to podarilo zprovoznit. projekt sbs-linux je tady: https://sourceforge.net/projects/sbs-linux/ Pokud TM2310 ma stejnou desku jako rada 2300 tak ti muzu poslat muj dsdt i .config jadra, popripade i celu patchnuty jadro.
    29.10.2005 19:02 johncross
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ACPI a ACER TravelMate 2310
    Sikulka :o), nevis jak jsu na tom notebooky ACER TM rada 4100? jmenovite 4101 WLMI...

    Co tam musim delat abych mel taky ikonku na baterii a ostati moznosti nastaveni

    Dekuji
    29.10.2005 19:04 johncross
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ACPI a ACER TravelMate 2310
    Mam SuSE 9.3

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.