abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:55 | Komunita

    O víkendu (15:00 až 23:00) probíha EmacsConf 2025, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:44 | Komunita

    Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedia jedná s velkými technologickými firmami o uzavření dohod podobných té, kterou má s Googlem. Snaží se tak zpeněžit rostoucí závislost firem zabývajících se umělou inteligencí (AI) na svém obsahu. Firmy využívají volně dostupná data z Wikipedie k trénování jazykových modelů, což zvyšuje náklady, které musí nezisková organizace provozující Wikipedii sama nést. Automatické programy

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 15:22 | IT novinky

    Evropská komise obvinila síť 𝕏 z porušení unijních pravidel, konkrétně nařízení Evropské unie o digitálních službách (DSA). Vyměřila jí za to pokutu 120 milionů eur (2,9 miliardy Kč). Pokuta je podle názoru amerického ministra zahraničí útokem zahraničních vlád na americký lid. K pokutě se vyjádřil i americký viceprezident: „EU by měla podporovat svobodu projevu, a ne útočit na americké společnosti kvůli nesmyslům“.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 17:11 | IT novinky

    Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    včera 15:11 | IT novinky

    Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:11 | IT novinky

    V Las Vegas dnes končí pětidenní konference AWS re:Invent 2025. Společnost Amazon Web Services (AWS) na ní představila celou řadu novinek. Vypíchnout lze 192jádrový CPU Graviton5 nebo AI chip Trainium3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:33 | Nová verze

    Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.

    |🇵🇸 | Komentářů: 8
    4.12. 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.12. 14:00 | IT novinky

    Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.12. 04:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (22%)
     (15%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 434 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: Nahrazeni Orig .deb vlastnimi balicky -- závislosti

    15.10.2005 10:01 Lama
    Nahrazeni Orig .deb vlastnimi balicky -- závislosti
    Přečteno: 85×
    jak skompilavt vsatni deb balicek vim. ale nevim jak ho skompilovat tak abych presvedcil deby ze jde o orig balicek kterej existuje v distribuci, protoze existuji balicky ktere jsou na tom originalnim zavisle. jenže onen originalni balick me z jistych duvodu nevyhovuje (potreba dodat patche do zdrojaku)

    takovim dobrym prikledem meho problemu je mysql pro jistej program potrebuji sql novejsi verze nez je v deb a jete trosicku upravenou, ale nadruhou stranu bch rad vyuzil nejaky debiani aplikace kere jsou zavisle na sql a tudiz vyzadujou pritomnost toho nezadouciho balicku v systemu (ted mi reknete, ze bych si mohl vsechny tyto aplikace kompilovat sam). Lepereceno chci aby kdyz si upravim nejakej balicek tak aby po instalaci vedel balickovac, ze je v systemu ten a ten balicek a neresil zavyslosti jakoje tomu kdyz si nejake balicky jen skompiluji.

    Odpovědi

    15.10.2005 10:29 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrazeni Orig .deb vlastnimi blaicky -- závyslosti
    K tomu slouží zdrojové balíčky. Nainstaluj balíček src.deb (apt-get source balík) požadovaného programu, proveď potřebné změny ve zdrojáku a vytvoř nový .deb balík pomocí dpkg-buildpackage. Viz APT-HOWTO: Working with source packages.
    16.10.2005 09:15 lama
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrazeni Orig .deb vlastnimi blaicky -- závyslosti
    diky toto je presne to co jsem hledal. Omlouvam se, ze jsem to nevidel sam (Vyreseno)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.