Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
# Upozorneni prijemci viru $warnvirusrecip = 1; # Upozorneni prijemci nezadouciho obsahu $warnbannedrecip = 1;Black listy resim (rucne) pres Exim.
$final_virus_destiny = D_DISCARD; $final_banned_destiny = D_BOUNCE; $final_spam_destiny = D_PASS; $final_bad_header_destiny = D_PASS; + (pro sa) $sa_tag_level_deflt = 0.0; $sa_tag2_level_deflt = 5.0; $sa_kill_level_deflt = 6.0; $sa_dsn_cutoff_level = 10;Moc blacklisty nepouzivam a kdyz uz, tak je stavim rucne. Nerad bych, aby se strihlo neco, co nechci ;)
ad 1) Potřebuju nastavit, aby uživatel dostal email od odesílatele, ale bez zavirované přílohy a s upozorněním v subjectu, že byl email zavirován.A proč chceš obtěžovat uživatele tím, že mu budeš oznamovat každý zavirovaný mail?
ad 2) mám nastavenou schránku spam@domena.cz, do které mi uživatelé přeposílají spamy a z této schránky učím Bayes.Tohle bych zvážil, protože tím přeposláním se modifikuje hlavička spamu a bayes to samozřejmě mate. Lepší by bylo použít imap a extra složku SPAM, do které to budou přesouvat a která se čas od času projede pomocí sa-learn. Případně aby takovou složku měli lokálně (pokud používají klienta zvládajícího maildir/mailbox) a přístupnou tak, aby na ní mohl server.
Nevěřím antiviru a když už ho používám, tak to upozornění zaslané uživateli je dle mého dobrá služba.Nevím co je dobrého na tom, že klient musí odmazávat nesmyslné maily generované viry. To už tam ten antivirák nemusí vůbec bejt.
Jakmile jednou zákazníkovi řeknu, že email nedorazil, protože měl zavirovanou přílohu,A opravdu taková situace může někdy nastat? Ty jsi se v praxi skutečně někdy setkal s tím, že by zavirovaný mail nebyl vygenerovaný virem samotným, ale poslal ho člověk?
tak mi bude volat kvůli každému emailu, který už měl dorazit a není si jistý, že jestli náhodou neměl zavirovanou přílohu.I kdyby, tak mu snadno dokážu pomocí logů a nahlédnutí do karatnény, že nemá pravdu. Pořád lepší, než když mi budou zákazníci uprostřed nějaké virové vlny 50x za den volat, že jim přišel nějakej divnej mail a co mají dělat.
Tiskni
Sdílej: