Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po půl roce od vydání verze 1.19 byla vydána nová verze 1.20 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V úterý 7. února odpoledne budou vydány verze 3.0.8, 1.1.1t a 1.0.2zg kryptografické knihovny OpenSSL. Opravena bude vážná bezpečnostní chyba.
Společnost Backblaze zveřejnila statistiky spolehlivosti pevných disků používaných ve svých datových centrech za rok 2022. Ke konci roku 2022 vlastnila 235 608 pevných disků. Průměrná AFR (Annualized Failure Rate), tj. pravděpodobnost, že disk během roku selže, stoupla na 1,37 %. V roce 2021 to bylo 1,01 %. V roce 2020 to bylo 0,93 %. V roce 2019 to bylo 1,89 %. V roce 2018 to bylo 1,25 %. V roce 2017 to bylo 1,77 %. V roce 2016 to bylo 1,95 %.
Firma System76 na blogu představuje lednové novinky v desktopovém prostředí COSMIC, které vyvíjí pro vlastní distribuci Pop!_OS. Pod githubovým profilem se objevil také nový repozitář core – „neměnný“ základ systému s transakčními aktualizacemi založenými na souborovém systému Btrfs.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 126 (pdf), HackSpace 63 (pdf), Wireframe 70 (pdf), Custom PC 234 (pdf) a Hello World 20 (pdf).
Linuxová distribuce elementary OS byla vydána ve verzi 7 „Horus“. Založená je na Ubuntu 22.04. Přináší zjednodušený instalátor, offline aktualizace, četná vylepšení desktopového prostředí Pantheon a balíku aplikací, např. přepracovaný hudební přehrávač aj.
# Upozorneni prijemci viru $warnvirusrecip = 1; # Upozorneni prijemci nezadouciho obsahu $warnbannedrecip = 1;Black listy resim (rucne) pres Exim.
$final_virus_destiny = D_DISCARD; $final_banned_destiny = D_BOUNCE; $final_spam_destiny = D_PASS; $final_bad_header_destiny = D_PASS; + (pro sa) $sa_tag_level_deflt = 0.0; $sa_tag2_level_deflt = 5.0; $sa_kill_level_deflt = 6.0; $sa_dsn_cutoff_level = 10;Moc blacklisty nepouzivam a kdyz uz, tak je stavim rucne. Nerad bych, aby se strihlo neco, co nechci ;)
ad 1) Potřebuju nastavit, aby uživatel dostal email od odesílatele, ale bez zavirované přílohy a s upozorněním v subjectu, že byl email zavirován.A proč chceš obtěžovat uživatele tím, že mu budeš oznamovat každý zavirovaný mail?
ad 2) mám nastavenou schránku spam@domena.cz, do které mi uživatelé přeposílají spamy a z této schránky učím Bayes.Tohle bych zvážil, protože tím přeposláním se modifikuje hlavička spamu a bayes to samozřejmě mate. Lepší by bylo použít imap a extra složku SPAM, do které to budou přesouvat a která se čas od času projede pomocí sa-learn. Případně aby takovou složku měli lokálně (pokud používají klienta zvládajícího maildir/mailbox) a přístupnou tak, aby na ní mohl server.
Nevěřím antiviru a když už ho používám, tak to upozornění zaslané uživateli je dle mého dobrá služba.Nevím co je dobrého na tom, že klient musí odmazávat nesmyslné maily generované viry. To už tam ten antivirák nemusí vůbec bejt.
Jakmile jednou zákazníkovi řeknu, že email nedorazil, protože měl zavirovanou přílohu,A opravdu taková situace může někdy nastat? Ty jsi se v praxi skutečně někdy setkal s tím, že by zavirovaný mail nebyl vygenerovaný virem samotným, ale poslal ho člověk?
tak mi bude volat kvůli každému emailu, který už měl dorazit a není si jistý, že jestli náhodou neměl zavirovanou přílohu.I kdyby, tak mu snadno dokážu pomocí logů a nahlédnutí do karatnény, že nemá pravdu. Pořád lepší, než když mi budou zákazníci uprostřed nějaké virové vlny 50x za den volat, že jim přišel nějakej divnej mail a co mají dělat.
Tiskni
Sdílej: