abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:22 | Nová verze

    Společnost Blackmagic Design oznámila vydání verze 21 svého proprietárního softwaru pro editování videí a korekci barev DaVinci Resolve běžícího také na Linuxu. Z novinek je nutno vypíchnout možnost editování fotografií. Základní verze DaVinci Resolve je k dispozici zdarma. Plnou verzi DaVinci Resolve Studio lze koupit za 295 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    dnes 05:00 | Nová verze

    Multipatformní renderovací jádro webového prohlížeče Servo je na crates.io. S vydáním verze 0.1.0 (LTS).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:33 | Komunita

    Nadace FreeBSD Foundation před týdnem oznámila projekt Laptop Integration Testing. Vyzvala dobrovolníky, aby pomocí nástroje otestovali podporu FreeBSD na svých zařízeních a výsledky odeslali vývojářům. Vznikla stránka Nejlepší notebooky pro FreeBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 22:22 | IT novinky

    Na začátku srpna vstoupí v účinnost nová evropská pravidla transparentnosti pro umělou inteligenci (AI). Zavádějí povinnost jakýkoli AI obsah označit, informovat o takzvaných deepfakes a upozornit uživatele, že komunikuje s umělou inteligencí. Cílem opatření je omezit šíření manipulativního či klamavého obsahu, zvýšit důvěru v digitální prostředí a chránit uživatele.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 10:22 | Humor

    Connor Byrne z USA používal pro přihlašování na svůj iPhone 13 s iOS 18 heslo obsahující háček. Po aktualizaci na iOS 26.4 se už ale do telefonu nepřihlásí. Při přihlašování nelze tento háček zadat. Apple jej prostě odstranil [The Register].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 36
    včera 03:11 | Nová verze

    Linus Torvalds vydal jádro Linux 7.0. Podrobný výčet změn je ke zhlédnutí na stránce Kernel Newbies, stručné výběry v LWN (část první, druhá).

    |🇵🇸 | Komentářů: 4
    včera 02:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME. Vypíchnout lze novou verzi 2026.1 přehrávače hudby Amberol (Flathub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.4. 13:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 12.0 s kódovým jménem Ecne linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 24.04 LTS a podporována bude do roku 2029. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.4. 05:33 | Nová verze

    Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 9. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.4. 18:33 | Komunita

    Libre Graphics Meeting 2026, tj. čtyřdenní konference a setkání vývojářů a uživatelů svobodných a otevřených grafických softwarů, proběhne od 22. do 25. dubna v Norimberku. Dění lze sledovat na Mastodonu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1319 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: "Disk Boot Failure" Serial ATA disk na K7V600-X

    18.10.2005 11:12 JB
    "Disk Boot Failure" Serial ATA disk na K7V600-X
    Přečteno: 643×
    Mam sestavu ASUS K7V600-X, 2x IDE DVD, S-ATA WD 200GB s jumperem na SATA-I kompatibilitu + volitelny IDE 40GB v supleti (drive systemovy disk), standardne odpojeny.

    Instaloval jsem Slackware 10.2 s parametrem pro jadro 2.6, ktere podporuje SATA. Instalace probehla v poradku, ale po restartu mi BIOS skonci na "DISK BOOT FAILURE...", jako kdyby disk nebyl bootable, nebo nemel MBR (?).

    V BIOSu mam nastaveno boot sequence Other Device / SCSI,ATA ; CDROM ; IDE. jakmile vlozim IDE disk (primary master), tak nabootuje z nej a SATA disk normalne vidim a namontuju. Ze SATA disku ale system nenabehne a netusim proc. Knoppix LiveCD 4 nabehne v pohode a take diskove oddily spravne namontuje.

    Zkusil jsem pro jistotu i WinXP s integrovanym SP2 a S-ATA ovladacem k teto desce a stalo se uplne to same - instalace probehla, resp. ta cast pred prvnim restartem, ale potom to pri nabihani systemu opet hodi DISK BOOT FAILURE a konec. Pravdepodobne se tedy jedna o problem konfigurace nebo HW a ne systemu.

    IDE kanaly:
    Primay Master:    suple s IDE diskem
    Primary Slave:    ASUS DVD
    Secondary Master: LG DVD+-RW
    
    Rozdeleni SATA disku je:
    Primary   Win   C:\                7GB      NTFS
    Primary   DATA  D:\ /mnt/data    150GB      FAT32
    Primary   GHOST DATA /mnt/ghost   10GB      FAT32
    Logical   Linux /                 30GB      RaiserFS
    Logical   Linux Swap             512MB      Swap 
    
    Diky za pomoc!

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.