abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:00 | Bezpečnostní upozornění

    Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:33 | Zajímavý software

    OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 02:44 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:55 | Nová verze

    Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:00 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:55 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 152 (pdf) a Hello World 26 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:55 | Pozvánky

    Zajímá vás Open Build Service (OBS) a vývoj linuxového jádra pro IBM Mainframe? V rámci Informatických večerů na FIT ČVUT v Praze proběhne v pondělí 28. dubna přednáška Linux on Z Development s podtitulem „From packaging in the openSUSE Build Service until Linux Kernel Development at IBM“. Přednáška proběhne v anglickém jazyce. Vstup je zdarma a bez předchozí registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:11 | Nová verze

    Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Dino. Mezi novinky patří vylepšený přenos souborů (XEP-0447: Stateless file sharing), přepracované dialogy a další. Vyzkoušet lze i na (linuxových) telefonech.

    sonicpp | Komentářů: 0
    včera 01:11 | Nová verze

    Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim, která přidává podporu nového způsobu synchronizace informací o přečtení zpráv (XEP-0490: Message Displayed Synchronization jako nástupce XEP-0333: Displayed Markers), dále centrální stránku pro přehled všech aktivit (Activity feed) nebo vylepšení přepínání mezi více účty. Přehled dalších změn je k dispozici na oficiálních stránkách.

    sonicpp | Komentářů: 0
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (10%)
     (20%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (2%)
    Celkem 363 hlasů
     Komentářů: 18, poslední včera 12:41
    Rozcestník

    Dotaz: centericq a proxy

    27.10.2005 13:20 xxlugh | skóre: 9 | Hlásná Třebaň
    centericq a proxy
    Přečteno: 472×
    Zdravim.
    Mam problem s konfiguraci Centericq. Program je nainstalovany, funkcni, pri primem pripojeni k siti beha super. Ale v praci, kde se musim pripojovat pres proxy, se ani nepokusi pripojit k serveru. Pritom napriklad gaim mi jede bez potizi i pres tu proxy.
    Myslim, ze problem muze byt v tom, ze nevim kam zapsat uziv. jmeno a heslo pro tu proxy. A program se me pri pripojovani nezepta.
    Hledal jsem zde i v google, ale bohuzel si uz nevim rady, pritom tusim, ze to bude nejaka ptakovina.
    Moje nastaveni v centericq:
    ...
    Komunikace
    SMTP Server : localhost:25
    HTTP proxy server : 192.168.100.100:8080
    Proxy only for HTTP (rss and lj) :ne
    Enable peer-to-peer communications : ne
    ...
    A odpoved centericq pri pokusu o prihlaseni:
    disconnected: socket problems

    Za nakopnuti spravnym smerem dekuji. Jo, distribuce je Slackware 10.0.
    M.

    Odpovědi

    cooler avatar 20.12.2005 10:11 cooler | skóre: 19 | Medzilaborce
    Rozbalit Rozbalit vše Re: centericq a proxy
    dobry den,
    podarilo sa vam to vyriesit? mam rovnaky problem, dakujem
    30.12.2005 07:45 xxlugh | skóre: 9 | Hlásná Třebaň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: centericq a proxy
    Ne, zatim ne. Abych se priznal, tak jsem se o to ani nepokousel, protoze vse co me jen napadlo jsem vyzkousel jiz pred napsanim tohoto dotazu, takze uz nebylo co dal zkouset. Samozrejme, muj zajem o vyreseni trva, protoze centericq je pro moje potreby naprosto squele. Zatim pouzivam Gaim. M.
    30.12.2005 08:45 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: centericq a proxy
    Tu je napisane, ze by to mal vediet.
    Tak som si pozrel zdrojak (icqdialogs.cc) a nasiel som to v menu ;-):
    F4 general ->centerICQ config options ->Communications -> HTTP proxy server
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    30.12.2005 08:48 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: centericq a proxy
    A treba tam napisat:
    user:password@proxy_host:proxy_port
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    30.12.2005 10:58 WerK | skóre: 19 | blog: desktop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: centericq a proxy
    Tusim, ze se tohle resi pres systemove promenne (asi $HTTP_PROXY atd ... nevim, kdyztak google). Ty si staci dat do .bashrc a potom by to mely programy, ktere pouzivaji proxy pouzivat
    30.12.2005 20:44 xxlugh | skóre: 9 | Hlásná Třebaň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: centericq a proxy
    OK panove, dekuji. Vyzkousim az v Po, protoze o vikendu jsem (nastesti) doma. Doufam, ze to pojede, dam vedet. M.
    2.1.2006 10:42 xxlugh | skóre: 9 | Hlásná Třebaň
    Rozbalit Rozbalit vše Furt nic
    Bohuzel nejede. Nastavil jsem podle rady od misa
    HTTP proxy server : uzivatel:heslo@proxy:port
    

    Zkusil jsem i nastaveni promenne http_proxy, kterou jsem nastavil takto:
    # http_proxy=http://proxy:port/
    # export http_proxy
    A nic :-(. Ma-li nekdo nejaky napad, sem s nim, bo z su z toho lehce nervozni :-)
    M.
    2.1.2006 10:47 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Furt nic
    1 - neviem, preco ti to nejde, skus pozriet ci sa naozaj pripaja k tomu proxy
    2 - pri druhej moznosti sa premenna vola HTTP_PROXY a nie http_proxy
    3 - ked si nervozny, zuj kamienky ;-)
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    2.1.2006 11:02 xxlugh | skóre: 9 | Hlásná Třebaň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Furt nic
    Ahoj.
    Diky za zajem. Odzadu:
    ad 3) hehe, mam mandle v cokolade... :-)
    ad 2) Vyzkousel jsem samozrejme i HTTP_PROXY, ale vice informaci z google vypadlo prave s "http_proxy". Navic myslim, ze by to stejne nemelo byt podstatne v pripade kdy pouziji nastaveni proxy primo v centericq. Vsechny ostatni prog. mi takto funguji naprosto bez problemu.
    ad 3) Jak to zjistim? Mas-li na mysli, jetli to s tim proxy vubec funguje, tak ano - s Gaim. Ale pokud myslis, jestli se centericq pokousi spojit s serverem, tak abych se priznal, nevim jak to spolehlive zjistit. Nejaky log?
    Ď.M.
    2.1.2006 11:08 miso | skóre: 36 | blog: iSCSI_initiator_howto | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Furt nic
    Spusti centericq a pozri si vystup "netstat -tulpac | grep center",
    tam si pozri predposledny stlpec
    Project Satan infects Calculon with Werecar virus
    2.1.2006 13:32 xxlugh | skóre: 9 | Hlásná Třebaň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Furt nic
    Aha! Dobra rada nad zlato. Zda se, ze chyba je jinde nez v centericq, protoze netstat mi sice v predposlednim sloupci dal status "ESTABLISHED" ale jako vzdalena adresa byla pouzita adresa routeru ktery mam ___DOMA___! - jedna se o uplne jinou sit a jine rozhrani, doma mam wifi a DHCP, v praci (kde mi to nechodi) jsem pripojen po Cu ethernetu s pevnou adresou.

    Z toho mi vyplyva, ze centericq ma sice nastaveny spravne proxy server, port, user name i heslo, ale z neznameho duvodu se pokousi kontaktovat server na uplne jine adrese, ktera vlastne v tuto chvili pro stroj neexistuje.

    Proveril jsem nastaveni site, adresa i vychozi brana je v poradku, nikde v soucasnem nastaveni site neni o adrese routeru, ktery pouzivam doma, ani zminka . To jsem z toho jelen :-(.

    Nicmene, zda se, ze chyba neni v nastaveni centericq, ale v nastaveni site.
    Jdu patrat dal.
    M.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.