abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    dnes 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1970 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe

    30.10.2005 20:35 paulxp
    Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe
    Přečteno: 318×
    Mam Wifi kartu EUSSO GL2411-VPR s chipsetom Realtek 8180L

    Linux mi ju detekoval este pri instalacii. No proste nevidel som v tom problem. Lenze problem je v tom ze sa nemozem pripojit k ziadnej sieti. Cez Kwifi manager detekuje siete ale pripojit sa mu nechce. Preco?

    SKusal som dat xp ovladace aj cez ndiswrapper 1.4 ale stale to vypisuje nejake chyby. POMOC!!

    Odpovědi

    30.10.2005 21:02 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe
    POMOC POMOC ...super ..no a jaké to vypisuje chyby? až do jakého kroku je to OK a kdy to začne blbnout? Dal jsi tolik informací, že to lidi vůbec nepoberou :-D
    30.10.2005 21:02 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe
    POMOC POMOC ...super ..no a jaké to vypisuje chyby? až do jakého kroku je to OK a kdy to začne blbnout? Dal jsi tolik informací, že to lidi vůbec nepoberou :-D
    30.10.2005 21:03 ...... | skóre: 41 | blog: ...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe
    nějaká chybka ne? já to poslal jen 1x. prosím o výmaz. díky
    30.10.2005 21:07 medulin | skóre: 31 | blog: medulin | ČR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe
    A vyhledavac jsi uz zkusil? Nebo clanky na abclinuxu?
    31.10.2005 07:23 paulxp
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe
    Ano ved prave to! Rozchodit Realtek 8180 je zazrak, ale nechapem ako sa mi to podarilo rozchodit v linuxe.

    Ked startuje vyhodi 1 hlasku ERROR pri sietovej karte.

    unused wlan0 device: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8180L 802.11b MAC (rev 20) wlan0 configuration: wlan-id-00:50:fc:49:49:2a wlan0 warning: using NO encryption ifup-wireless: command 'iwconfig wlan0 nick linux' returned ifup-wireless: Error for wireless request "Set Nickname" (8B1C) : ifup-wireless: SET failed on device wlan0 ; Operation not permitted. wlan0 IP address: 10.3.0.6/24 doneSetting up service network . . . . . . . . . . . . . . . .done
    19.11.2005 21:37 miso
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe
    skusal si to skonfigurovat pod YaST-om?
    21.11.2005 21:27 amater
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe
    No ,ak hlasi toto po starte ,tak to je uplne normalne. Vsetko sa to musi len este doladit-dokonfigurovat a okrem toho karta hned po starte este len hlada signaly. Chcel by som vediet ,aky driver si pouzil v tom Knoppixe co si mal predtym, pripadne ,ci si este po natiahnuti driveru nejako manualne nieco nastavil. Lebo mne to cez ndiswrapper v tom Knoppixe nie a nie ozivit.
    31.10.2005 07:25 paulxp
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe
    Som zabudol napisat ze v KNOPPIXE som tu kartu rozbehal. Lenze v Knoppixe vobec nesvietila oranzova ani zelena LED-ka na sietovke az po zavedeni ovl cez ndiswrapper.

    A tu blika oranzova, ale zelena (link) ani za svet.
    31.10.2005 07:38 Přemek Jordák | skóre: 12 | Beroun
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe
    Možná je to způsobené mou nešťastnou konfigurací HW, ale pokaždé, když odpojím od počítače zdroj energie (i z vypnutého), tato karta přestane komunikovat se sítí. Je potřeba ji vyndat ze slotu a zase zandat. Nevím čím to je, ale u mě to tak funguje.
    Blogy neprohlížím, nepíši a ani se jim valně nesměji
    31.10.2005 21:45 Dusan | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe
    mal som podobny problem ako ty s kartou od trendnetu. pomohol my stary ovladac myslim ndis 0.7 Z novšími som mal stále nejaký problém. Mal som to odskusane pod mandrake 9 a 10 neskor debian 3. Ale nakoniec som ju aj tak vymenil za tiež trendnet ale z čipsetiom tnet1130 myslím.
    19.11.2005 21:10 ivi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe
    Ako si to v tom KNOPPIXE rozchodil s Ndiswrapperom?? Ked nahram do ndiswrapperu win. driver ,nasleduje hlasenie nieco ako ..."perhaps not working driver". Cely text hlasenia si nepamatam. Karta ani neblika. Je to ta verzia KNOPPIXu ,ktora bola v novinovich stankoch. Ndiswrapper je tam uz integrovany ,stacilo vybrat v menu "Konfigurovat ndiswrapper". Alebo treba nieco nastavit z command line?... Kto viete ,prosim radte nieco -
    19.11.2005 21:30 Pavel_K | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe
    Co je v suse10.0 za kernel, ze tu wifikartu detekoval uz pri instalaci? Ja mam sice jakousi pcmcia kartu od aceru a pak jeste edimax se stejnym chipsetem a oboje chodi na tomto ovladači, který je zatím ve fázi vývoje. Kompilace pohodova na vanilla kernelu 2.6.13.4.

    Pavel_K
    21.11.2005 09:05 amater
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe
    Vdaka za ten tip na driver. Pretoze som v linuxe lama, tak neviem ako upravit makefile pre ten KNOPPIX. -- #EXTRA_CFLAGS += -DCONFIG_IEEE80211_NOWEP=y #EXTRA_CFLAGS += -DCONFIG_RTL8180_PM=y #EXTRA_CFLAGS += -DCONIFG_RTL8180_IOMAP EXTRA_CFLAGS += -I$(TOPDIR)/drivers/net/wireless PWD = $(shell pwd) KVER := $(shell uname -r) KSRC := /lib/modules/$(KVER)/build include $(KSRC)/.config INSTALL_PREFIX := EXTRA_CFLAGS += -std=gnu89 EXTRA_CFLAGS += -O2 EXTRA_CFLAGS += -mhard-float -DCONFIG_FORCE_HARD_FLOAT=y

    # if Rules.make exists in the kernel tree, we assume 2.4 style modules # if it doesn't assume 2.6 style OLDMAKE = $(wildcard $(KSRC)/Rules.make)

    ifneq (,$(OLDMAKE)) export-objs:= ieee80211_rx.o ieee80211_tx.o ieee80211_wx.o ieee80211_module.o export-objs+= ieee80211_crypt.o ieee80211_crypt_wep.o export-objs+= r8180_core.o r8180_sa2400.o r8180_93cx6.o r8180_wx.o r8180_max2820.o r8180_gct.o endif ieee80211-r8180-objs := ieee80211_rx.o ieee80211_tx.o ieee80211_wx.o ieee80211_module.o ieee80211_crypt-r8180-objs := ieee80211_crypt.o ieee80211_crypt_wep-r8180-objs := ieee80211_crypt_wep.o r8180-objs := r8180_core.o r8180_sa2400.o r8180_93cx6.o r8180_wx.o r8180_pm.o r8180_max2820.o r8180_gct.o

    obj-m += ieee80211-r8180.o obj-m += r8180.o obj-m += ieee80211_crypt-r8180.o obj-m += ieee80211_crypt_wep-r8180.o

    ifeq (,$(OLDMAKE)) # Build for kernel 2.6 all: modules

    modules: 2.6

    else # Build for kernel 2.4 all: 2.4

    ieee80211_crypt-r8180.o: $(ieee80211_crypt-r8180-objs) $(LD) $(LD_RFLAGS) -r -o $@ $(ieee80211_crypt-r8180-objs)

    ieee80211_crypt_wep-r8180.o: $(ieee80211_crypt_wep-r8180-objs) $(LD) $(LD_RFLAGS) -r -o $@ $(ieee80211_crypt_wep-r8180-objs) r8180.o: $(r8180-objs) $(LD) $(LD_RFLAG) -r -o $@ $(r8180-objs)

    ieee80211-r8180.o: $(ieee80211-r8180-objs) $(LD) $(LD_RFLAG) -r -o $@ $(ieee80211-r8180-objs)

    -include $(OLDMAKE) endif

    2.4: make -C $(KSRC) SUBDIRS=$(PWD) modules

    2.6: $(MAKE) -C $(KSRC) SUBDIRS=$(PWD) MODVERDIR=$(PWD) modules

    clean: rm -f *.mod.c *.mod *.o .*.cmd *.ko .*.flags rm -rf $(PWD)/tmp

    ifeq (,$(OLDMAKE)) MODDESTDIR := $(INSTALL_PREFIX)/lib/modules/$(KVER)/kernel/drivers/net/wireless MOD_ALGDESTDIR := $(INSTALL_PREFIX)/lib/modules/$(KVER)/kernel/drivers/net/wireless/alg install: all mkdir -p $(MODDESTDIR) mkdir -p $(MOD_ALGDESTDIR) install -p -m 644 r8180.ko ieee80211-r8180.ko ieee80211_crypt-r8180.ko $(MODDESTDIR) install -p -m 644 ieee80211_crypt_wep-r8180.ko $(MOD_ALGDESTDIR) else MODDESTDIR := $(INSTALL_PREFIX)/lib/modules/$(KVER)/kernel/net/wireless MOD_ALGDESTDIR := $(INSTALL_PREFIX)/lib/modules/$(KVER)/kernel/net/wireless/alg install: all mkdir -p $(MODDESTDIR) mkdir -p $(MOD_ALGDESTDIR) install -p -m 644 r8180.o ieee80211-r8180.o ieee80211_crypt-r8180.o $(MO
    21.11.2005 12:52 amater
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomozte rozchodit Realtek 8180 v Suse 10.0 linuxe
    Keby niekto vedel tak napiste : ivac@atlas.sk .

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.