Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Diskuse vznikla z vlákna této diskuse.
Zodpovedajúca zátvorka je %. Presnejšie ak stojíš pred otvárajúcou zátvorkou alebo na otvárajúcej zátvorke, tak skočí na zodpovedajúcu zatvárajúcu zátvorku. Ak stojíš na zatvárajúcej zátvorke, skočí na zodopovedajúcu otváraciu zátvorku.
Otvorené súbory: myslím, že neexistuje skutočný MRU list, ale môžeš sa prepínať na nasledujúci súbor uvedený v parametroch pre vi (:n), predchádzajúci súbor uvedený v parametroch (:N) (- nefunguje na starých verziách vi ) a prechod na prvý súbor v zozname súborov uvedených v parametroch (:rew) - vo všetkých prípadoch je možné pridať ! čím si vynútiš zmenu súboru aj napriek neuloženiu zmien.
:set sm
a vypnout :set sm!
S těmi shifty nevím, dalo by se to přemapovat, ale nechce se mi to teď vymýšlet. Zkuste se podívat na http://cream.sourceforge.net/, je to soubor maker a konfigurací, který ve vim emuluje editor ála windows notepad. Nakolik to je kompatibilní s orig vim ovládáním, nebo s dalšími scripty to netuším…
Závorky jsou pomocí % v normal módu. Na složitější věci pak plugin: http://www.vim.org/…s/script.php?….
Naposledy otevřené soubory se dají do menu dotáhnout pomocí pluginu: http://www.vim.org/…s/script.php?…. Dají se najít i další scripty.
Mimo webu p. Satrapy doporučuji následující seriály: http://www.abclinuxu.cz/…-prakticky-i , http://www.root.cz/…pusobit-vim/ , http://www.root.cz/…vim-pluginy/.
Tiskni
Sdílej: