abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 23:00 | Nová verze

    Poštovní klient Thunderbird byl vydán v nové verzi 153 s kódovým názvem Meadow. Jedná se o ESR (Extended Support Release) vydání. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vylepšuje OAuth. Thundermail lze používat bez instalace doplňku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 22:22 | Zajímavý článek

    AI tento rok naplno vtrhla do vývoje softwaru a výrazně ovlivňuje také open source projekty. Jiří Eischmann v příspěvku Jak mění AI open source na svém blogu rozebírá několik trendů, které v open source v poslední době v souvislosti s AI pozoruje, a jak tyto trendy svět otevřeného softwaru mění (Inflace projektů, Zahlcení kontroly, Klesající motivace zveřejňovat kód).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 22:00 | IT novinky

    Evropská komise (EK) vyměřila americké internetové společnosti Google pokutu 890 milionů eur (21,5 miliardy Kč) za porušení unijního nařízení o digitálních trzích (DMA). Firma se podle unijní exekutivy provinila tím, že ve vyhledávači Google Search upřednostňovala vlastní služby a že podnikům ukládala omezení, která jim bránila nasměrovat spotřebitele k alternativním, často levnějším nákupním kanálům na platformě Google Play.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:44 | IT novinky

    Samsung na akci Galaxy Unpacked July 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy Z Fold8 Ultra, Fold8 a Flip8, hodinky Galaxy Watch Ultra2 a Watch9 a chytré brýle ve spolupráci s Gentle Monster a Warby Parker.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | IT novinky

    Po pěti letech vývoje vyšla česká počítačová hra Scarlet Deer Inn (ProtonDB). Scarlet Deer Inn je vyšívaná temná středověká pohádka. Zatímco život ve zdánlivě obyčejné vesnici se točí kolem běžných povinností a sousedských drbů, v podzemí se skrývají zlověstná tajemství.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:33 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Touch Display 2 s uhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1200 × 1920 pixelů. Cena je 80 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:22 | Komunita

    RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, snížil minimální požadavky. Nově jsou podporovány starší grafické karty ATI Radeon řady HD 2000, 3000 a 4000 z let 2007 až 2009. Na PC běží už 75 % všech her pro PlayStation 3. V budoucnu bude RPCS3 fungovat bez firmwaru z PS3. V RPCS3 byl implementován systémový modul cellSysmodule (𝕏).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 11:00 | Zajímavý software

    Vyšel open-source nástroj winetop (MIT) — nativní CLI/TUI pro sledování a ukončování Wine, Proton, Lutris, Heroic a Bottles sezení. Seskupuje procesy podle WINEPREFIX / Steam AppId, umí bezpečně zabít jen hru (včetně Steam reaperu) a nabízí i skriptovatelné příkazy (list, kill, orphans, …). Balíčky jsou mimo jiné na crates.io, Copru (dnf copr enable kovariadam/winetop), PPA ppa:kovariadam/winetop a AUR (winetop-bin).

    kovariadam | Komentářů: 0
    včera 02:44 | IT novinky

    Ve spolupráci společností OpenAI a Work Louder byla představena (𝕏) hardwarová klávesnice Codex Micro pro práci s AI agenty. Cena klávesnice je 230 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    21.7. 20:00 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 153.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 153 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (24%)
    Celkem 2213 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Kompilace IPTABLES na 64 bit sempronu

    8.11.2005 02:16 Maras
    Kompilace IPTABLES na 64 bit sempronu
    Přečteno: 195×
    Mam problem na serveru s kompilaci Iptables 1.3.4 na jadre 2.6.14. Jelikoz se nam dneska odporoucel hlavni router do vecnych lovist (P3 667) , museli jsme vymenit HW a hned jsem koupil novou desku , pamet, CPU Semprona na pro patici 754 .... no proste cele pecko. Jelikoz nebyl cas na cistou instalaci Mandrake tak jsem jen prehodil disk ze stareho pecka do noveho. LInux normalne nabootoval a ja jsem prekompiloval znova jadro s optimalizaci na ATHLON procesor. Kompilace jadra probehla OK a nasledny reboot taky. Potom jsem bezproblemu jeste prelozil Madwifi-ng a chtel jsem znova prelozit iptably , ale tam jsem narazil. Po spusteni make se prakticky NIC nedeje. Jen dle "top"-u se zvedne zatez CPU temer na 100% a tim to skoro konci, jeste se mi napise na konzolu "making depencies, please wait..." a nic se nedeje jen dle vypisu procesu to vypada jako by zacinal kompilovat, ale i kdyz jsem to nechal 6 hodin tak se NIC nedokoncilo a CPU bylo porad zatizene na 100%. Divne je to, ze na puvodnim PC jsem ty iptably prekompiloval temer okamzite a bezproblemu. V cem by mohl byt problem ? PS: Zkousel jsem i iptably 1.2.9 a taky nic

    Odpovědi

    8.11.2005 02:25 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace IPTABLES na 64 bit sempronu
    iptables-1.3.4 je jedina verze, ktere se (alespon obcas ;-)) zkompiluje obcas s jadrem 2.6.14, takze zkouset 1.2.9 je vazne nesmysl. Downgradni jadro na 2.6.13 a bude klid.

    P.S. Sempron fakt neni 64bit. :-)
    8.11.2005 02:30 Maras
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace IPTABLES na 64 bit sempronu
    OK zkusim to jadro downgradnout treba to pomuze. S tim sempronem mas snad pravdu i kdyz na krabici je napis jako krava 64 -bit :) Uz mi dneska parkuje mozek . Stejne je to nepodstatne bo jedu na 32 bit linuxu. Jen mne prekvapilo ze na minule masine se to prekompilovalo bezproblemu a tady ani omylem
    8.11.2005 12:17 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace IPTABLES na 64 bit sempronu
    Semprin muze byt 64bit, na czechcomputeru jich prodavaj 8 typu.
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    8.11.2005 16:49 Maras
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace IPTABLES na 64 bit sempronu
    Jeste sem koukal na ten SEMPRON a je to uz verze 64 bitova - 128 Kb Cache a 1600 Mhz.
    8.11.2005 16:38 Maras
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace IPTABLES na 64 bit sempronu
    Takze po downgrade jadra na 2.6.13 probehla kompilace naprosto v poradku. Diky za tip

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.