Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.
emerge vmware-workstation cd /usr/src/linux make && make modules_install cp arch/i386/boot/bzImage /boot/gentoo-2.6.13 cp .config /boot/config-2.6.13 reboot /opt/vmware/workstation/bin/vmware-config --compile ...nechal jsem mu defaultní nastavení, které si sám zvolilPoté mi to hodí hlášku:
Loading vmmon failed Loading vmnet failed .... zbytek je OKNašel jsem tuto diskuzi, kde se to řešilo:
http://www.abclinuxu.cz/forum/show/102199...nic méně, když opomenu ty úžasné rady, co tam psali, tipu odmaž tohle a rebootuj, které jsem ze zoufalství vyzkoušel, vedli sice ke spuštení VMware, ale nikoliv už k jeho správnému chodu - hlášení KDE "Error when loading vmnet and vmmon"
http://platan.vc.cvut.cz/ftp/pub/vmware/
patch
vmware-any-any-updateXX.tar.gz
prave dnes se tam objevila nova verze 95
tar -xvjpf vmware-any-any-update95.tar.gz cd vmware-any-any-update95 ./runme.pl
vmware-config.pl
Asi jste to už zkoušel, ale mě to takhle chodí.
emerge vmware-workstation /opt/vmware/bin/vmware-config.plNic vic, vsechno probehlo hladce a pekne to slape ... Jinak jsem pri otazkach v konfiguraci zadal skoro vsechno, chtel jsem net, natovani apod. Pak se spustil nakonci se klasicky spustil rc script a nacetl moduly.
bazilisek petr # /opt/vmware/workstation/bin/vmware-config.pl -skipstopstart
bazilisek dvoracekp # /etc/init.d/vmware start * Starting VMware services: [ ok ] * Virtual machine monitor failed [ !! ] * Virtual ethernet failed [ !! ] * Bridged networking on /dev/vmnet0 [ ok ] * Host-only networking on /dev/vmnet1 (background) [ ok ] * Host-only networking on /dev/vmnet8 (background) [ ok ] * NAT service on /dev/vmnet8 [ ok ] bazilisek dvoracekp #
Tiskni
Sdílej: