Byla vydána nová verze 3.23.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opravuje 11 bezpečnostních chyb.
Španělský softwarový inženýr oznámil, že se mu podařilo na dálku ovládat sedm tisíc robotických vysavačů po celém světě. Upozornil tak na slabé kybernetické zabezpečení těchto technologií a jejich možné a snadné zneužití. Nesnažil se hacknout všechny robotické vysavače po světě, ale pouze propojil svůj nový DJI Romo vysavač se zařízením Playstation. Aplikace podle něj ihned začala komunikovat se všemi sedmi tisíci spotřebiči a on je
… více »Momo je fenka cavapoo, která svými náhodnými stisky kláves bezdrátové klávesnice vytváří jednoduché počítačové hry. Technicky to funguje tak, že Raspberry Pi s připojenou bluetooth klávesnicí posílá text do Claude Code, který pak v Godotu píše hry a sám je i testuje pomocí screenshotů a jednoduchých simulovaných vstupů. Za stisky kláves je Momo automaticky odměňována pamlsky. Klíčový je pro projekt prompt, který instruuje AI, aby i
… více »GNU awk (gawk), implementace specializovaného programovacího jazyka pro zpracování textu, byl vydán ve verzi 5.4.0. Jedná se o větší vydání po více než dvou letech. Mezi četnými změnami figuruje např. MinRX nově jako výchozí implementace pro regulární výrazy.
Internetový prohlížeč Ladybird ohlásil tranzici z programovacího jazyka C++ do Rustu. Přechod bude probíhat postupně a nové komponenty budou dočasně koexistovat se stávajícím C++ kódem. Pro urychlení práce bude použita umělá inteligence, při portování první komponenty prohlížeče, JavaScriptového enginu LibJS, bylo během dvou týdnů pomocí nástrojů Claude Code a Codex vygenerováno kolem 25 000 řádků kódu. Nejedná se o čistě autonomní vývoj pomocí agentů.
Byl vydán Mozilla Firefox 148.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově lze snadno povolit nebo zakázat jednotlivé AI funkce. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 148 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová verze 22.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 22.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools a Libc++.
X86CSS je experimentální webový emulátor instrukční sady x86 napsaný výhradně v CSS, tedy bez JavaScriptu nebo dalších dynamických prvků. Stránka 'spouští' assemblerovový program mikroprocesoru 8086 a názorně tak demonstruje, že i prosté CSS může fungovat jako Turingovsky kompletní jazyk. Zdrojový kód projektu je na GitHubu.
Po šesti letech byla vydána nová verze 1.3 webového rozhraní ke gitovým repozitářům CGit.
Byla vydána nová verze 6.1 linuxové distribuce Lakka (Wikipedie), jež umožňuje transformovat podporované počítače v herní konzole. Nejnovější Lakka přichází s RetroArchem 1.22.2.
Redirect 404 /favicon.ico
<Location /favicon.ico>
ErrorDocument 404 "No favicon
</Location>
Funguje to bezvadne, ale ma to za nasledek ze se pak ikona v prohlizeci nezobrazuje vubec.
Pridani techto radek do kazdeho virtualu neprichazi v uvahu.
Jde nejak zabranit aby se mi errorlog neplnil favicon.ico hlaskou?
Nerozumím. Pokud tam ta ikona není, tak se prostě zobrazit nemůže. Já to řeším tak, že vyrobím soubor nulové délky. Když je prohlížeč tak hloupý, že stahuje vymyšlené soubory, aniž by k tomu měl jakýkoli důvod, ať si poslouží…
File does not exist: blabla../favicon.icoZkousel jsem to vyresit kodem ktery jsem uvedl.. ale melo to za nasledek, ze domeny ktere favicon.ico soubor pouzivaj, tak se ikona nezobrazuje. Ty domeny ktere favicon.ico soubor v rootu domeny nemaj, samozrejme ze se v prohlizeci nezobrazuje, zato to ale vypise chybovou hlasku do error logu ze soubor neexistuje. A to ja prave nechci aby se mi error log plnil touto hlaskou. Rozumime si ted ?
Ok muzu poprosit o nazorny priklad jak to mate udelane v httpd.conf?
touch favicon.ico ?
.
<Location /favicon.ico>
RewriteEngine on
RewriteCond /your/docroot/%{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule ^(.+) - [F]
</Location>
ale doporucuji si precist rewriting guide http://httpd.apache.org/docs/1.3/misc/rewriteguide.html
REQUEST_FILENAME
The full local filesystem path to the file or script matching the request.
takze to v tom guide maji asi spatne ;)
Tiskni
Sdílej: