Přední technologické společnosti (Adobe, Cadence, Capital One, Cisco, Cloudera, Cloudflare, Cognition, CrowdStrike, Databricks, Dell Technologies, DoorDash, Elastic, HPE, Hugging Face, IBM, LangChain, Linux Foundation, Microsoft, NAVER, NetApp, Nous Research, NVIDIA, OpenClaw, Palantir, Palo Alto Networks, Red Hat, Reflection AI, Salesforce, SAP, ServiceNow, Siemens, SK Telecom, Snowflake, SpacexAI, Synopsys, Thinking
… více »Krabix.cz je online 3D konfigurátor krabiček pro 3D tisk s exportem do STL. Běží přímo v prohlížeči. Nic se neposílá na server.
Nadace Open Home Foundation spustila veřejnou preview verzi komunitní databáze zařízení pro Home Assistant. Má fungovat jako „Wikipedie pro chytrá zařízení".
Na stránce nového panelu Firefoxu přibudou nové widgety. Například denně aktualizována interaktivní křížovka.
PGSimCity (GitHub) je webová 3D vizualizace vnitřního fungování databázového systému PostgreSQL v podobě města. Vytvořena pomocí umělé inteligence.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-2.0 a 24.04-1.4. Nová verze 24.04-2.0 již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-64600 pojmenované RefluXFS (technické detaily) v XFS. Je tam již od verze Linuxu 4.11, tj. rok 2017. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel může editovat libovolný soubor, například klidně zrušit rootovské heslo v /etc/passwd. Videoukázka na Vimeo. V upstreamu je zranitelnost opravena.
OpenAI / ChatGPT má dnes výpadky (OpenAI Status, DownDetector).
Poskytovatel hostingu svobodných/open-source projektů Codeberg po hlasování na valné hromadě vydal stanovisko k využívání LLM. Kvůli vytěžování infrastruktury a rostoucím cenám hardwaru, ale také hrozbám pro spolupráci v komunitě se k LLM staví kriticky. Nebude poskytovat hosting projektů vytvářených LLM agenty.
Jack Dorsey představil (𝕏) open source týmovou komunikační platformu Buzz (GitHub) s cílem snížit závislost na Slacku a GitHubu.
'/data/' does not exist or is not a directory, when connecting to [data]přitom /data je korektní adresář s právy pro všechny na všechno, pokud úplně stejným způsobem nasdílím libovolný jiný adresář, který není podadresářem /data vše funguje perfektně. Takhle vypadá můj smb.conf nejde o žádný složitý sdílení jen mezi dvěma domácima stroji. Dále se patří říct, že to fungovalo, ale chtěl jsem to zkusit vychytat na user security což se nezdařilo a dopadlo to takhle
. Nicméně tohle je konfigurák co jsem zazálohoval v době kdy to fungovalo. Ovšem teď už to s ním nefunguje. Zajímavý na tom je, že jsem stejně celou dobu toho hračičkování nešahal nikam jinam než na tenhle conf.
Nedokážu si to vysvětlit... prosím poraďte někdo.
[global] workgroup = skupina server string = Habr-Samba-server printcap name = /etc/printcap load printers = True printing = cups log file = /var/log/samba/log.%m max log size = 50 socket options = TCP_NODELAY SO_RCVBUF=8192 SO_SNDBUF=8192 encrypt passwords = yes smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd ; unix password sync = yes ; null passwords = yes dns proxy = no share modes = yes map to guest = Bad Password guest ok = yes security = share guest account = nobody ;*******************section homes***************** [homes] comment = Home Directories browseable = no writeable = yes ;*******************section printers***************** [printers] comment = tiskárny path = /var/spool/samba browseable = yes printable = yes guest ok = yes ; writeable = no ;*******************section data********************* [data] path = /data writeable = yes browseable = yes guest ok = yes
Nov 29 23:54:09 habr nmbd[3657]: [2005/11/29 23:54:09, 0] nmbd/nmbd_serverlistdb.c:write_browse_list(341) Nov 29 23:54:09 habr nmbd[3657]: write_browse_list: Can't open file /var/cache/samba/browse.dat.. Error was Permission deniedcož je asi dost na pytel, ovšem nepředpokládal jsem že by sama krachla na tom, že nemá cache. teda ona běží, ale evidentně už nefunguje vůbec
.
No že já debil jsem si hrál. Tady už je asi dobrá rada drahá...
install -v -m755 -d /var/cache/samba
přeji všem aby nebyli tak hloupí jak já a ušetřili spoustu času hledání a řešení
Tiskni
Sdílej: