abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.6. 11:00 | Bezpečnostní upozornění

    Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.6. 22:33 | Bezpečnostní upozornění

    npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1809 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: mc, kopírování pomocí myši

    5.12.2005 12:50 JaSel | skóre: 17 | blog: kseles
    mc, kopírování pomocí myši
    Přečteno: 607×
    Zdravím,

    nedaří se mi z mc kopírovat pomocí myši. Představuju si to asi takto:

    Píšu něco ve vedlejším okně (obvykle gvim). Najednou si vzpomenu, že bych potřeboval vložit nějaký kousek textu (kod je možná trochu přehnaný výraz), který jsem už dříve použil, ale nevzpomínám si přesně, kde a ve kterém souboru.

    Tak ten soubor v mc najdu, obvykle pomocí F3/F4 prohlídnu několik jiných souborů, než se dostanu k tomu správnému. Pak si najdu ten text, který chci zkopírovat, označím si ho myší (pokud jsem teda použil F4, pokud použiju F3, tak to ani neoznačím), přepnu se do okna, ve kterém tvořím text, zmáčknu prostřední kolečko na myši a nic.

    V jiných programech mi to v klidu funguje. Je tohle nějaká vlastnost mc, nebo si ho mám přeložit ze zdrojáků (mám distribuční SLAMD64 10.1, myslím, že ve Slackware to kdysi dělalo taky). Ještě pro pořádek dodám, že obvykle pracuju v grafice (fluxbox), kdyby v tom byl zakopany pes.

    Odpovědi

    jose17 avatar 5.12.2005 12:58 jose17 | skóre: 44 | blog: Joseho_blog | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mc, kopírování pomocí myši
    Shift + myš
    Ja vim, on vi, ty nano!
    5.12.2005 13:05 JaSel | skóre: 17 | blog: kseles
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mc, kopírování pomocí myši
    Dik, funguje.
    5.12.2005 13:16 maleprase | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mc, kopírování pomocí myši
    doporucuju v nastaveni->konfigurace odskrtnout pouzivat interni editor a pouzivat interni prohlizec a nastavit promenne prostredi EDITOR a PAGER na (g)vim.

    mc pak bude pouzivat editor/prohlizec nastaveny v techto promennych misto interniho

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.