abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 12:44 | Nová verze

    Google Chrome 149 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 149.0.7827.53 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 10:55 | Nová verze

    Pluto.jl, reaktivní notebook pro programovací jazyk Julia, dospěl do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    2.6. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1819 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Částečný úspěch při připojení scanneru. Co dál?

    6.12.2005 15:46 JTS
    Částečný úspěch při připojení scanneru. Co dál?
    Přečteno: 177×
    Pomocí příkazu sane-find-scanner jsem získal řádek usb 0x04a5 0x20f8 - změnil jsem tak v etc/sane.d/snapscan.conf - 0x20fc na 0x20f8 pod # Benq/Acwer/Vuego 5000

    Ovládací centrum Mandrake Linux 10.0 nyní hlásí: "The following scanner Acer FlatbedScanner 42 flatbed scanner is avilable on your system."

    Kooka se zeptá, ke kterému scanovacímu zařízení se má přípojit a nabídne jedno - pak však hlásí problém: "Scanner nebyl nalezen. Váš systém neobsahuje software SANE. Prosím nainstalujte a správně nakonfigurujte SANE." Přitom SANE systém instaloval automaticky z instalačního CD, které si vyžádal.

    Xsane hlásí: "Otevření zařízení selhalo 'snapscan:libusb:001:003' Chyba během V/V zařízení. Pravda je, že ve výpisu "sane-find-scanner je libusb: 001:004" Na jednom USB mám myš.

    Jsem z toho zmatený, co můžu ještě udělat, abych připojil scanner?

    Odpovědi

    6.12.2005 19:12 gefo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Částečný úspěch při připojení scanneru. Co dál?
    Taký istý problém mám aj ja.Mne sa však už podarilo jeden obrázok zoskenovať.Mal som nainštalovanú distribúciu mandralelinux LE 2005 a skenovať nešlo.Písalo to také isté hlášky.Aktualizoval som distribúciu na FREE 2006 a skenovanie cez xsane šlo.Skener /multifunkčné zariadenie HP PSC 1215/ aj pc som vypol.Ešte dodávam,že na druhom disku mám W XP.Ďaľší pokus o skenovanie však už dopadol ako všetky predchádzajúce /okrem toho jedného obrázku/ s chybovým hlásením.Na nejakom fóre som čítal,že problém nastáva,ak sa používa skener aj v prostredí s W XP.Bol tam aj návod na riešenie,len sa mi to nedarí teraz nájsť.Zatiľ mi teda ostáva skener používať len v prostredí W XP.Skúste to s FREE 2006,či sa to bude chovať rovnako.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.