abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:33 | Bezpečnostní upozornění

    Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | IT novinky

    Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:00 | Nová verze

    Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:33 | Nová verze

    Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Bezpečnostní upozornění

    V Drupalu byla nalezena a opravena kritická zranitelnost SA-CORE-2026-004 (CVE-2026-9082). Útočník může provádět libovolné SQL dotazy na webech používajících databázi PostgreSQL.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.5. 14:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost HP.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    20.5. 13:33 | IT novinky

    O víkendu proběhla demopárty Outline 2026. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na 16 bajtové, opravdu šestnáct bajtové, zvukově obrazové demo Wake Up! 16b (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.5. 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.5 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1678 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Nelze najit AP

    6.12.2005 22:43 Lubos Kopecky | skóre: 32
    Nelze najit AP
    Přečteno: 141×
    Na serveru jsem se rozhodl rozchodit si vlastni AP, abych mohl s notesem behat po baraku, a jako kartu jsem pouzil Robotics USR805416 802.11g Wireless Turbo PCI Adapter (system ji detekuje jako [vypis z lspci]: Network controller: Texas Instruments ACX 111 54Mbps Wireless Interface).

    Na Debianu Sarge, jadre 2.4.27 jsem si zkompiloval modul acx_pci.o, ktery by na kartu mel zabirat. Kartu to najde na wlan0, podle clanku Jak na WiFi kartu v Linuxu si na ni nastavim mod master, ESSID a dalsi parametry, na notesu se sit pokusim vyhledat, ale bohuzel mi ji to nenajde :( Hledani jsem zkousel jak v linuxu, tak ve windows, ale bezuspesne.

    Kdyz jsem ji jako AP testoval ve stanici na jadre 2.6.14, tak mi sit najit sla, ale neslo se na ni pripojit, aby pingala. Pri testovani jsem zkousel wokna<->wokna a to slo (alespon ping sel), ale z linuxu jsem se na woknousacky AP myslim jiz nepripojil (nepingal). Pokud bylo AP na linuxu, tak jsem sit pouze videl, ale nepripojil se na ni (jak z woken, tak z linuxu). Po prehozeni na server sit ani nenajdu. Antenka a notes maj k sobe asi 2metry.

    Mate nekdo podobny zkusenosti a pripadne radu co s tim?

    Dik, Luba

    Odpovědi

    7.12.2005 11:50 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nelze najit AP
    Zjevne jsi muj clanek necetl dostatecne podrobne. Tenhle smejd zahod a kup si 626. ACX neumi byt AP. My jsem ji provozoval jako klienta, mozna by slo to nastavit do ad-hoc modu.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    7.12.2005 14:33 Lubos Kopecky | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nelze najit AP
    Jo, cetl, psal jsi tam o tom, ale clanek je rok starej, tak se mohlo neco v ramci ovladacu vyresit, proto dotaz. Ja tu kartu mam pujcenou od kamose na otestovani a zjisteni, zda ji rozchodim pod linuxem ku spokojenosti nebo ne - pak by se resilo financni vyrovnani, takze asi tak se veci maji.

    To, ze neumej AP jsem si rikal, kdyz jsem videl nastaveni ve woknech - tam byly jen dve volby, z toho jedna ad-hoc a na ty jsem zprovoznil prave tu komunikaci mezi woknama.

    Jakou kartu by jsi teda doporucil pro Wifi a/b/g (pripadne jen b/g)? Ty jsi spokojenej s 626, kterou mi doporucujes, ale to je jenom "b", ne? Na "g" by jsi neco doporucil?

    Dik, Luba
    8.12.2005 08:48 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nelze najit AP
    Na g bych se asi vyprdnul, akorat tim zbytecne zarusis vzduch. Lepsi je mit funkcni sin s 626kou nez polofunkcni s necim jinym.

    AP by snad jeste meli umet atherosy a jsou snad i g, ale s tim zkusenost nemam.

    Jestli by nebylo nejlepsi reseni koupit si treba asuse 500 nebo neco takovyho. Mas tam jeden port na uplink (internet) a do bytu mas 4p switch a Gckovy AP. Da se tam dat i linux.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    8.12.2005 09:32 id2307 | skóre: 8 | blog: Jmenoblogusmiobsahovatjenznaky | Dvůr Králové nad Labem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nelze najit AP
    atherosy s madwifi jedou ok :) umí a, b, g, takže vybírat je z čeho :) na druhou stranu jsou o něco dražší :)
    8.12.2005 09:33 Lubos Kopecky | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nelze najit AP
    ok, moc dik za infa, Luba

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.