Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
zkuste programu fetchmail predhodit parametr '--idfile soubor' (resp. 'idfile soubor' v ~/.fetchmailrc). to je soubor do nehoz si fetchmail uklada informace o tom, ktere emaily uz stahl, aby je priste nesosal znovu. fetchmail si ho normalne vytvari sam, ale kdo vi. treba mu ho system nedovoli zapsat tam, kam by chtel (taky pozor na to, pod jakym uzivatelem ho spoustite. v jeho domovskem adresari pak hleda konfigurak)
dale bych se podival, jestli se vam tam nekde nepripletl napr. parametr '--all' (resp. 'fetchall')
no a nakonec to nejhorsi ;) nektere pop3 servery vami pozadovanou vlastnost zkratka nepodporuji, nebo ji podporuji spatne, tj. tak, ze nefunguje jak by mela
jeste mu zkuste predhodit parametry '--logfile soubor.log -v -v'. treba vam prozradi sam, co se mu nelibi.
sosam postu z mail2.centrum.cz (pop3s) a pop3.seznam.cz pomoci fetchmailu a v obou pripadech parametr 'keep' funguje jak ma
jeste se kdyztak mrknete do FAQ na adrese: http://www.catb.org/~esr/fetchmail/fetchmail-FAQ.html
byva tam hodne podobnych problemu vysvetleno. fetchmail je prekvapive flexibilni (nicmene uvazime-li kdo ho programoval, tak to zase tak prekvapive neni)
vic vam asi bohuzel neporadim. kdyztak sem postnete vas '~/.fetchmailrc' (bez hesel samozrejme ;). treba neco najdeme
s pozdravem a pranim pevnych nervu
-jan 'markoska' markus
.fetchmailrc
fetchmail spouštím normálně jako `fetchmail` a stahuje mi jen novou poštu.
poll pop3.honzab.net with proto POP3 port 110 user 'USERNAME' there with password 'PASSWORD' is 'USERNAME_LOCAL' here options keep
zkusim na ukazku svuj konfigurak:
set postmaster "honza"
set bouncemail
set no spambounce
set properties ""
set daemon 1800
poll pop3.seznam.cz with proto POP3
user markus.jan there with password ********* is honza here options fetchall
poll mail2.centrum.cz with proto POP3 port 995 auth password
user markus.jan there with password ********** is honza here options fetchall ssl
ono je dost mozne, ze zavada ani nebude na vasem prijimaci... sveho casu mel post.cz velmi spatnou povest. oni tedy casy se meni, ale precijen bych se zkusil poohlednou po jinem free mailu (o nichz vime, ze volbu 'keep' umoznuji). napr. ja jsem byl nedavno upozornen na centrum.cz, ze pry nabizi zadarmiko pristup pres pop3s a od te doby si nemohu stezovat.
zkuste hlavne poradne prostudovat ten log soubor, je dost mozne, ze si tam nekde fetchmail na tento problem stezuje. vic uz me bohuzel nenapada...
defaults mda "/usr/bin/esmtp -f %F %T" set syslog set postmaster "user" set bouncemail set no spambounce set properties "" poll pop.gmail.com with proto POP3 and options no dns user 'USER' there with password 'PASSWD' is 'USER@gmail.com' here options fetchall ssla v mutt:
set folder="~/mail" set record="+sent" set mbox="+mbox" set postponed="+postponed" set mbox_type="maildir" # setting smtp client set sendmail="/usr/bin/esmtp -v -X /tmp/esmtp.log"Odosielanie cez esmtp mi funguje, a fetchmail v logoch hlasi uspesne stiahnutie postu.
Tiskni
Sdílej: