Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Ahoj,
S přítelkyní teď máme společně jedno PC, na něj se přihlašujeme přes jednoho uživatele a poštu máme v KMailu tříděnou podle e-mailových adres do jednotlivých účtů (MailDir-ů).
Po Vánocích budeme mít notebook a z jednoho staršího PC chci udělat server s NFS, kde by jsme měli jednu sdílenou složku a pro každého uživatele jeden nesdílený adresář.
Na stanici i notebooku bych chtěl změnit přihlašování, tak aby jsme se oba přihlašovali na svůj účet.
U poskytovatelů e-mailu není IMAP, takže poštu stahujeme přes POP3.
Jaké jednoduché řešení "nasadit" (aby to pokud možno zvládl nastavit i mírně pokročilý uživatel), aby jsme měli poštu přístupnou na obou strojích a u notebooku byla navíc dostupná i když nebude přihlášený v síti (lokální kopie na hdd?)?
Je třeba důkladně prozkoumat, jak pracuje poštovní program (asi ten KMail) se soubory, většinou si ještě vytváří nějaké indexy atd. Nevím, jak by se tvářil, kdybys mu podstrčil nějaké nové soubory.Jo myslím, že si indexy vytváří..
by jsme měli ... aby jsme se oba přihlašovaliCo takhle se vratit do zakladni skoly a zopakovat si cestinu - abychom se prihlasovali, abychom meli ...
No ja bych postu stahoval (pop3) na server a ze serveru IMAP na stanici i NTB. Kdyz si na NTB nechas lokalni kopie, tak tu postu budes mit i off-line (na stanici lokalni kopie byt nemusi, ale klidne mohou). A ev. na NTB druhy ucet, kterym budes stahovat pop3 s tim, ze to ze serveru nesmazes.Díky za tip (i Zdeňkovi), tak nějak jsem si myslel, že reálná cesta povede přes IMAP server.
Trochu OT:
by jsme měli ... aby jsme se oba přihlašovali
Co takhle se vratit do zakladni skoly a zopakovat si cestinu - abychom se prihlasovali, abychom meli ...Jestli se nepletu, tak pro modus (způsob vyjádření vztahu ke skutečnosti) jsou přípustné obě možnosti (aby/abychom), ale 100% jistý si nejsem a hádat se nechci
Jestli se nepletu, tak pro modus (způsob vyjádření vztahu ke skutečnosti) jsou přípustné obě možnosti (aby/abychom), ale 100% jistý si nejsem a hádat se nechciOhledne hadani souhlasim, co to je modus nevim, ale urcite nejsou povoleny vyrazy "aby jsem" (spravne "abych") nebo "aby jsme" ("abychom").
Tiskni
Sdílej: