abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:33 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:22 | Komunita

    V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.

    … více »
    lkocman | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Pozvánky

    Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.

    … více »
    VSladek | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Pozvánky

    Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.

    Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    5.1. 22:00 | Komunita

    Vývojáři GNOME a Firefoxu zvažují ve výchozím nastavení vypnutí funkce vkládání prostředním tlačítkem myši. Zdůvodnění: "U většiny uživatelů tento X11ism způsobuje neočekávané chování".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    5.1. 15:22 | Nová verze

    Nástroj pro obnovu dat GNU ddrescue (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.30. Vylepšena byla automatická obnova z disků s poškozenou čtecí hlavou.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.1. 12:55 | IT novinky

    Protokol IPv6 má již 30 let. První návrh specifikace RFC 1883 je z prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    5.1. 01:55 | IT novinky

    Byli vyhlášeni vítězové ocenění Steam Awards 2025. Hrou roku a současně nejlepší hrou, která vám nejde, je Hollow Knight: Silksong.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    4.1. 21:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.0 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Anh-Linh. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.1. 20:22 | Humor Ladislav Hagara | Komentářů: 67
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (0%)
     (4%)
     (0%)
     (11%)
     (24%)
     (6%)
     (6%)
     (3%)
     (11%)
     (52%)
    Celkem 228 hlasů
     Komentářů: 4, poslední včera 12:50
    Rozcestník

    Dotaz: Arch Linux a CDMA

    eXces avatar 16.12.2005 18:05 eXces | skóre: 15 | blog: i hate mondays;) | Jihlava
    Arch Linux a CDMA
    Přečteno: 168×

    Při ochočování Archu jsem se dnes konečně dostal k nastavení připojení k internetu přes CDMA. Myslel jsem, že to půjde bez problémů, ale nakonec to zas tak snadné nebylo;)

    Takže jsem vzal své konfiguráky, které používám ve všech distribucích a cdma funguje. Takže v nich asi problém nebude, tak s nima vás ani otravovat nebudu.

    Modem byl v pořádku detekován, všechno podle různých návodů bylo v pořádku. Tak jsem zadal pppd call cdma, a světe div se, modem se rozsvitil a nabehla tam taková ikonka spojených počítačů - prostě to vypadalo, že je vše v pořádku. Ale počítač k internetu připojen není. Tak jsem zkusil ping a nic. Ani DNS nehlásí žádnou odezvu. Překontroloval jsem /etc/resolv.conf, ale vše bylo v pořádku.

    Říkal jsem si, že teda asi bude něco špatně nastavené v nějakém konfiguráku, ale protože se v Arch zatím až tak moc nevyznám, nevím, co by to mělo být. Překvapilo mě, že v /etc/ppp/ byly nějaké konfiguráky, ale nevím, jestli mají vliv na toto připojení. Odkaz tady a tady. A radši i rc.conf

    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former. --Albert Einstein

    Odpovědi

    16.12.2005 18:30 Samuel Cengel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch Linux a CDMA
    Jedna moznost je zajst priamo do anglickeho fora na oficialnej stranke www.archlinux.org vpravo je odkaz na forums a pohladat tam alebo vytvorit novy thread, ludia su tam velmi ochotni a poradia vacsinou dost rychlo

    pokial vytacas cez pppd, tak v podstate potrebujes iba spravny konfigurak s nazvom napr. cdma, kde je spravna cesta k zariadeniu (modemu) a spravne nastavenia, spravne zadane DNS v /etc/resolv.conf

    nejak takto
    nameserver 213.xxx.xxx.bla
    pouzivam napr. pppd call edge a pppd call gprs a ide to v pohode

    alebo by som pozrel na http://wiki.archlinux.org hore je polozka all entries a tam su navody priamo na archlinux, riesili sa tam rozne veci

    a v tom tvojom rc.conf ma zarazilo akurat to ze v riadku demonov mas
    !hotplug
    pouzivam namiesto hotplug system hwd od archu, ale este som nevidel, zeby niekto nepouzival ani hotplug ani hwd (aj ked mozno to nerobi problem)

    cize tam mam
    hwd network netfs........atd....
    hwd alebo hotplug musi byt v demonoch pred netwok a dalsimi napr
    syslog-ng hwd network netfs
    inak mi napr nenajede sietovka

    ako zamenit hotplug za hwd je mozne najst na www.linuxos.sk v sekcii serialy, kde vysli clanky o Arch linuxe alebo po anglicky na http://wiki.archlinux.org
    Jardík avatar 16.12.2005 20:07 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch Linux a CDMA
    Pokud bys zaktualizoval svůj archlinux, tak bys zjistil, že se uložil soubor /etc/rc.conf.pacnew. Tam už není nutné používat hwd ani hotplug.
    Věřím v jednoho Boha.
    Jardík avatar 16.12.2005 20:08 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch Linux a CDMA
    Název je MOD_AUTOLOAD a on má už aktualizovaný systém.
    Věřím v jednoho Boha.
    16.12.2005 21:13 samuel cengel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Arch Linux a CDMA
    nikto nie je neomylny, ale az tak hlupy nie som, aby som si nepozrel subory po upgradu systemu, ja to postrehol ale mam uz dlho vlastne jadro a MOD_AUTOLOAD=no u mna a tuto funkciu neoblubujem, radsej si zavadzam moduly sam a vravim, nenajede mi pri pouziti pcmciautils sietovka, ak nepouzijem hwd alebo hotplug, treba to vysvetlovat viac? asi mi to troska uslo, ze mozno uz pouziva ten clovek mod_autoload, ale mat stale novsi a novsi system, neznamena robit vsetko ako je predostrete a stracat kontrolu :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.