abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    včera 21:55 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Nová verze

    Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:00 | Bezpečnostní upozornění

    V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 08:00 | IT novinky

    I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 07:00 | Nová verze

    Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.11. 21:11 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.11. 16:22 | Nová verze

    Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.11. 16:11 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.11. 14:11 | Bezpečnostní upozornění

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
     (38%)
     (15%)
     (46%)
    Celkem 13 hlasů
     Komentářů: 0
    Rozcestník

    Dotaz: připojovací script pro Anydata ADU-E100H

    26.12.2005 18:35 Tomas Holcman
    připojovací script pro Anydata ADU-E100H
    Přečteno: 2542×
    S linuxem teprve zacinam a mam problem s pripojovacim scriptem pro modem Anydata ADU-E100H. Používám SuSe 10.1 - modul anydata je soucasti distribuce.
    zkousel jsem scripty z techto stranek:
    http://dastych.sh.cvut.cz/~jtra/stuff/anydata/index.html
    http://rt.sk:8080/subzero/kecy/cdma_anydata_linux
    Ani jeden nefunguje hodi to hlasku Connect script failed a konec. Jeste jsem zkousel connect script od starsiho modemu G-TRAN a taky nic. Jak to zprovoznit, pripadne kde ziskat info u ceho se to zarazilo?

    Odpovědi

    29.12.2005 18:39 Tomas Holcman
    Rozbalit Rozbalit vše Re: připojovací script pro Anydata ADU-E100H
    tak jsem se snad dostal dal, ale porad nic
    po zadani pppd call eurotel to vypise:
    Serial connection established
    using channel 10
    Using interface ppp0
    Connect: < -- > /dev/ttyUSB0
    sent [LCP ConfReq id=0x1 < asyncmap 0x0> < magic 0xf6de0a2> < pcomp> < accomp> ]
    sent [LCP ConfReq id=0x1 < asyncmap 0x0> < magic 0xf6de0a2> < pcomp> < accomp> ]
    sent [LCP ConfReq id=0x1 < asyncmap 0x0> < magic 0xf6de0a2> < pcomp> < accomp> ]

    A porad dokola kdyz to zastavim Ctrl+C

    sent [LCP ConfReq id=0x2 "User request" ]
    sent [LCP ConfReq id=0x3 "User request" ]
    Modem hangup
    Connection terminated.

    Co to znamena? Co s tim?
    kozzi avatar 30.12.2005 23:33 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: připojovací script pro Anydata ADU-E100H
    jo taky jsem stim bojoval jednou jsem to dokopal do funkcniho stavu ale uz ani nevim jak ale ten script bych vubec nepouzival je zbytecnej ja jsem pouzil z toho navodu na strankach akorat ten patch a pripojeni jsem nastavil dvakrat jsem to nastavoval pres pppconfig a pokazdy s uspechem a asi 6x s kppp a tam jsem mel parkrat problem ale jen u ubuntu ve fedore a knopix jsem problem nemel ten problem byl nejspis zpusoben tim ze jsem upravil podle toho navodu chap-secrets a ono se to nejak hadalo takze doporucuju pouzit jakoukoliv aplikaci pro nastaveni modemoveho pripojeni k internetu pokud si pamatuju suse potiva kppp i kinternet jedini co musite upravit je druhy inicializacni retezec zada te tam ATI alspon me to tak funguje ale u pppconfig jsem nic nastavovat nemusel jen jsem zadal jmeno heslo cislo a jak se ma spojeni jmenovat a typ overeni chap a dal ulozit pak jen pon nazev_pripojeni nepe pppd call nazev_pripojeni
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    31.12.2005 19:21 Olda
    Rozbalit Rozbalit vše Re: připojovací script pro Anydata ADU-E100H
    aktivuj prohlížeč Firefox, někde může být zapnuta aktivace na vyžádáni aplikací.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.