abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Engage nejde odmaskovat

    23.1.2006 12:16 Undefined | skóre: 6
    Engage nejde odmaskovat
    Přečteno: 181×
    Zdravim, mam nainstalovane Gentoo a po cca pul roce pouzivani Xfce uz me omrzel a tak hledam neco lepsiho:
    Zatim sem nasel pekwm a moc se mi libi
    Ale potrebuju do nej panel, nasel sem si Engage, kterej je fakt bezva

    Ale v portage stromu je jako masked by: -* keyword
    Tak sem si rek, no to je detail , do /etc/portage/package.unmask sem hodil x11-misc/engage-9999
    Tak a tet jenom emerge -pv x11-misc/engage-9999

    A nic, pise to problem in dependecies a ze tam mam pridat =
    OK, tak sem pridal = : emerge -pv =x11-misc/engage-9999
    Ale tet to zase haze ze je to masked jako predtim nez to bylo v package.unmask
    Takze sem do package.unmask dal to = taky, ale nic se nezmenilo

    Nevedel by nekdo jak to udelat?
    Nebo pripadne nejakej alternativni panel, kterej je aspon z poloviny tak peknej jako engage...?

    Diky

    Odpovědi

    23.1.2006 12:37 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Engage nejde odmaskovat
    Do package.keywords se přidá =x11-misc/engage-9999 -*
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    23.1.2006 23:24 Undefined | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Engage nejde odmaskovat
    To Michal Vyskocil: jj, dekuji za radu...

    Objevil se ale dalsi problem, engage je zavisle na nejakem ewl a to za boha nemohu skompilovat...

    Kdyby si s tim nahodou nekdo vedel rady:
    gcc -W -Wall -Wno-implicit -g -O2 -Wall -o .libs/ewl_test ewl_test.o ewl_border_test.o ewl_box_test.o
    ewl_button_test.o ewl_calendar_test.o ewl_colordialog_test.o ewl_colorpicker_test.o ewl_combo_test.o
    ewl_datepicker_test.o ewl_dialog_test.o ewl_entry_test.o ewl_freebox_test.o ewl_filedialog_test.o
    ewl_filedialog_multi_test.o ewl_fileselector_test.o ewl_floater_test.o ewl_icon_test.o ewl_iconbox_test.o
    ewl_image_test.o ewl_imenu_test.o ewl_menu_test.o ewl_menu_bar_test.o ewl_notebook_test.o
    ewl_paned_test.o ewl_password_test.o ewl_progressbar_test.o ewl_seeker_test.o ewl_spinner_test.o
    ewl_statusbar_test.o ewl_table_test.o ewl_text_test.o ewl_text_editor_test.o ewl_theme_test.o ewl_tooltip_test.o
    ewl_tree_test.o ../../src/lib/.libs/libewl.so -L/usr/lib /usr/lib/libedje.so /usr/lib/libecore.so /usr/lib/libecore_job.so
    /usr/lib/libecore_x.so /usr/lib/libecore_evas.so /usr/lib/libecore_con.so /usr/lib/libecore_ipc.so /usr/lib/libecore_txt.so /usr/lib/libecore_fb.so /usr/lib/libecore_config.so /usr/lib/libecore_file.so /usr/lib/libeet.so
    -lz /usr/lib/libjpeg.so -lm /usr/lib/libevas.so
    ../../src/lib/.libs/libewl.so: undefined reference to `ecore_x_dnd_types_set'
    ../../src/lib/.libs/libewl.so: undefined reference to `ecore_string_init'
    ../../src/lib/.libs/libewl.so: undefined reference to `ecore_string_shutdown'
    ../../src/lib/.libs/libewl.so: undefined reference to `ecore_evas_ignore_events_set'
    collect2: ld returned 1 exit status
    make[3]: *** [ewl_test] Error 1
    make[3]: Leaving directory `/home/pita/MyDownloads/cvs/ewl-0.0.4.005/src/bin'
    make[2]: *** [all-recursive] Error 1
    make[2]: Leaving directory `/home/pita/MyDownloads/cvs/ewl-0.0.4.005/src'
    make[1]: *** [all-recursive] Error 1
    make[1]: Leaving directory `/home/pita/MyDownloads/cvs/ewl-0.0.4.005'
    make: *** [all] Error 2

    Takhle vypada ta chyba... dneska sem Googlil a hledal po forech a zkousel spoustu jinejch verzi a jinejch USE a vseho moznyho i nemoznyho a nic... Sice se mi parkrat povedlo ze kompilace skoncila jinou chybou, ale ta vetsinou nastala jeste driv nez tahle...

    Tak kdyby nahodou nekdo vedel co s tim...budu moc stastnej clovek...
    24.1.2006 00:05 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Engage nejde odmaskovat
    Myslím že Engage bude závislý na mnohem více knihovnách (možná ecore atd...), někde na www.enlightenment.org je jak se postupně kompilují jednotlivé knihovny. Nebo jsem to viděl na edevelop.org, teď si nevzpomenu, ale je to tam :)
    24.1.2006 00:32 Undefined | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Engage nejde odmaskovat
    Ja vim ze ja zavislej na spouste kravin, dneska sem je vsechny kompiloval asi 100x ... .... edevelop.org mam taky prolezlej...dokonce tam mam tu stejnou otazku jako tady....a podle navodu na www.elightenment.org sem nedosel nikam ....

    Jediny co potrebuju je clovek co mel stejnej problem a nejak ho vyresil a rek by mi jak.... protoze o tomdle se nikde v howto nedoctu....
    24.1.2006 00:32 Pmx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Engage nejde odmaskovat
    Návod pro Gentoo na sestavení celého E17 je na gentoo-wiki.com. Bude se to asi hodit i při instalaci pouze Engage :-)
    24.1.2006 01:45 Undefined | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Engage nejde odmaskovat
    jj, diky, zejtra na to kouknu...dneska uz jdu spat ....
    (nebo spis dneska na to kouknu...dneska uz jdu spat :-))
    23.1.2006 23:55 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Engage nejde odmaskovat
    Jestli zkoušíš, tak zkus třeba E17 :)
    24.1.2006 00:29 Undefined | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Engage nejde odmaskovat
    Mno e17 uz sem zkousel... ale mam starej komp, takze jdu do neceho light ... pekwm + rox + engage + nejaky ty wmka... ...a bude to vypadat jen o malinko hur nez e17, ale bude to rychlejsi....

    Mimochodem pokud pouzivas e17, tak jak se ti podarilo zkompilovat engage?
    24.1.2006 00:53 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Engage nejde odmaskovat
    No používám, zkoušel jsem ho na Pentiu 2 433 a nepřijde mi ani trochu pomalej, jen si člověk musí povypínat kraviny jako animovaná plocha, dále nějaké ty moduly, hlavně dropshadow, to brzdí počítač hooodně a pokud máš Intel grafiku tak ti to může vše běhat i v opengl, což je nepoměrně rychlejší. Jinak používám Debian a hotové balíky, protože velmi často vychází CVS verze, která nejde zkompilovat, tak jsem to nechtěl řešit, ale jinak engage mi docela zlobil co se týká už spuštěných aplikací, ale možná je to jen v E17, v E16 to myslím chodilo normálně.
    24.1.2006 00:54 Thunder.m | skóre: 35 | blog: e17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Engage nejde odmaskovat
    Zapoměl jsem, Celeron 433 a 256 MB RAM.
    24.1.2006 01:48 Undefined | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Engage nejde odmaskovat
    Ja mam Pentium 133, 32MB pameti :-) ... a docela si potrpim na rychlost .... fakt potrebuju neco extreme light...a to pekwm presne splnuje .... mit neco silnejsiho tak do ty e17 pojdu taky ... ale zkousel sem to asi na tejden a nebylo to k pouzivani

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.