abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 10:22 | Upozornění

    Ze systému Slavia pojišťovny uniklo přibližně 150 gigabajtů citlivých dat. Jedná se například o pojistné dokumenty, lékařské záznamy nebo přímou komunikaci s klienty. Za únik může chyba dodavatelské společnosti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 10:11 | IT novinky

    Sněmovna propustila do dalšího kola projednávání vládní návrh zákona o digitální ekonomice, který má přinést bezpečnější on-line prostředí. Reaguje na evropské nařízení DSA o digitálních službách a upravuje třeba pravidla pro on-line tržiště nebo sociální sítě a má i víc chránit děti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 09:33 | IT novinky

    Meta převezme sociální síť pro umělou inteligenci (AI) Moltbook. Tvůrci Moltbooku – Matt Schlicht a Ben Parr – se díky dohodě stanou součástí Meta Superintelligence Labs (MSL). Meta MSL založila s cílem sjednotit své aktivity na poli AI a vyvinout takovou umělou inteligenci, která překoná lidské schopnosti v mnoha oblastech. Fungovat by měla ne jako centralizovaný nástroj, ale jako osobní asistent pro každého uživatele.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:22 | Nová verze

    Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 44 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 14. dubna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:11 | IT novinky

    Open source router Turris Omnia NG Wired je v prodeji. Jedná se o Turris Omnia NG bez Wi-Fi. Je připraven pro zamontování do racku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 11:44 | Pozvánky

    Sníh roztál a roztávají i bastlíři. Žene se na nás celá řada konferencí a seminářů technického rázu. Zajímá vás, jaké? Pak se připojte k 60. Virtuální Bastlírně, tedy k veřejné diskuzi bastlířů, techniků, učitelů i vědců. Jako vždy přijde na přetřes spousta novinek ze světa hardwaru, softwaru i bizáru. Na začátek lze očekávat hardwarová témata, tedy například nový KiCAD 10, nové akcelerátory LLM s nízkou spotřebou, nejvíce fosforeskující

    … více »
    bkralik | Komentářů: 1
    včera 11:22 | Zajímavý článek

    IuRe (Iuridicum Remedium) v rámci programu Digitální svobody zveřejnila analýzu dopadů a efektivity systémů ověřování věku v digitálním prostoru, která srovnává implementace ověřování věku v Austrálii, Velké Británii a Evropské unii.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    včera 04:22 | Nová verze

    Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.3 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek a vylepšení v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 14.4 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    9.3. 23:22 | Nová verze

    Databáze DuckDB (Wikipedie) byla vydána ve verzi 1.5.0. S kódovým názvem Variegata (husice rajská). Přináší řadu vylepšení, včetně nového ergonomičtějšího CLI klienta nebo podporu pro typ VARIANT a vestavěný typ GEOMETRY.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (16%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (25%)
    Celkem 1051 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Conexant AccessRunner ADSL USB

    25.1.2006 23:05 Lukas
    Conexant AccessRunner ADSL USB
    Přečteno: 582×
    Mate skusenosti s rozbenhutim modemov zalozenych na tomto cipe (napr DrayTek Vigor 318 alebo Microcom ADSL USB modem AD2622) pod archom?

    Neviem ako dostat firmware do modemu (aby sa rozblikala dioda) a neviem kde nastavit VPI/VCI, inak tu prikladam vypisi z jednotlivych prikazov snad to pomoze hwdetect --modules ; hwdetect --show-modules ; hwdetect --usb ; lsusb ; lsusb -v ; modprobe -l ; lsmod.

    Mam Arch Linux 0.7.1 (Noodle) ; kernel 2.6.15 ; pouzivam udev a nie hotplug. Pozrel som rozne navody a *fora (aj na tu a takisto je to pre nonaktual distra), vsetky su ale pre stare jadro kde nebola podpora pre tento modem a pre hotplug. Pls poradte.

    *fora (hlavne zdroje podla ktorych som sa pokusal s tym nieco spravit) - http://accessrunner.sourceforge.net/ ; http://www.rsw.sk/linux/adsl/index_sk.html ; http://linux.nfo.sk/viewtopic.php?t=402 ; http://www.linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=942 ; http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/81225 ; http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/104290 ; a dalsie, nasiel som niekolko verzii a snazil som sa prist na to ako to spojazdnit na novsej verzii ale neprisiel som na to.

    Odpovědi

    26.1.2006 15:39 nikola
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Conexant AccessRunner ADSL USB
    Měl jsem sice modem well asu 8000, ale chipsetem je to taky conexant. Jeho zprovoznění bylo kupodivu velmi snadnou záležitostí, bohužel pro tebe, na Mandrivě. Nejlepší návod na zprovoznění hardwaru, je asi tady. V zipu je návod v *.pdf, je tam i fungující firmware + další 2 věci, které nevyužuješ. Vlastní nastavení připojení už asi budeš hledat těžko, liší se distro od distra.
    26.1.2006 19:45 Lukas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Conexant AccessRunner ADSL USB
    Ano vdaka pozeral som ten navod, mne sa nepodarilo to firmware vykuchat pomocou tej utility hodilo mi to chybu (nenaslo fwstart), subory z tej stranky su zial nepouzitelne - rychlost stahovania klesa pod 1kb/s a stale ma odpaja, wz.cz je uz niekolko mesiuacov totalne pretazene.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.