abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    včera 17:11 | Bezpečnostní upozornění

    Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 16:33 | Bezpečnostní upozornění

    Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.9. 23:55 | Nová verze

    Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.9. 23:11 | IT novinky

    Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    29.9. 12:44 | Nová verze

    Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.9. 12:22 | Komunita

    Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 39
    29.9. 08:00 | Zajímavý projekt

    DIY trackball Ploopy novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    28.9. 15:22 | IT novinky

    Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.9. 12:00 | IT novinky

    Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    28.9. 08:00 | Nová verze

    Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    Raději
     (0%)
     (100%)
    Celkem 1 hlasů
     Komentářů: 0
    Rozcestník

    Dotaz: SUSE Pomoc s pripojenim disku a nainstalovani kodeku

    30.1.2006 15:29 Honza
    SUSE Pomoc s pripojenim disku a nainstalovani kodeku
    Přečteno: 74×
    Dobry den, nedavno jsem presel s windows na linux tak jsem uplny zacatecnik. A jsem trochu mirne sklaman. Nainstaloval jsem suse 10.1 a mam nekolik problemu.

    1. Nesli my otvirat *.pdf soubory tak jsem doinstaloval pres yast acrobat reader a presto ze je i ve firefoxu dany plug in soubor se v nem neotevre.

    2. pocitac prehrava zvuky, ale ne hudbu (*.mp3) ci film. Meli by se doinstalovat media pack pro suse maji byt 4. Hledal jsem je a nemuzu najit a podle. Zkousel jsem take nektere navody ve forech, a stale nic.

    3. Ma dva disky linu a windows (fat32) v linuxu vidim oba, ale na windows se nemuzu dostat. Nepripojiho, nevim co stim.

    Dekuji za rady

    Odpovědi

    30.1.2006 16:22 Tiger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE Pomoc s pripojenim disku a nainstalovani kodeku
    Dobrý.

    1)Je to bug.Je potrebné vygenerovať plugin ešte raz ručne.

    2)Predpokladám že sa bavíme o OpenSUSE a nie Suse linux.Tam sa naozaj kodeky nenachádzajú s licenčných dôvodov.Je potrebné si ich donštalovať napr. od packman-a.

    3)Tak tomu nerozumiem.Chcelo by to bližšie vysvetliť.

    Tiger
    30.1.2006 17:01 Tiger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE Pomoc s pripojenim disku a nainstalovani kodeku
    Odporúčam ešte stránky http://portal.suse.cz a http://portal.suse.cz/wiki/index.php/Hlavn%C3%AD_strana

    Tiger
    30.1.2006 17:03 iRAY | skóre: 21 | blog: /.cz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: SUSE Pomoc s pripojenim disku a nainstalovani kodeku
    V první řadě je třeba poznamenat, že jste-li začátečník neni vhodné začínat s verzí (10.1), která je v současné době teprve v Beta stádiu.

    1. S čímž souvisí právě tento problém. Jestliže nepoužíváte 64bitovou verzi (velmi pravděpodobné) zkuste spustit konzoli, přejděte na superuživatele příkazem:

    su

    a zadáním a hesla a proveďte tento příkaz:

    ln -s /usr/X11R6/lib/Acrobat7/Browser/intellinux/nppdf.so /opt/MozillaFirefox/lib/plugins/nppdf.so

    2. Oficiálně: http://www.opensuse.org/Restricted_Formats#Possible_Solutions Neoficiálně: Přidejte tento zdroj do Yastu http://packman.iu-bremen.de/suse/10.0/ (návod: http://portal.suse.cz/wiki/index.php/P%C5%99id%C3%A1n%C3%AD_zdroje_pomoc%C3%AD_YaST) a nainstalujte balíček libxine1 (nahradí xinelib, který máte nainstalován)

    3. Tomuto příliš nerozumím. Z Windows je možné přistupovat k diskům nejlépe zřejmě pomocí pluginu pro Total Commander (www.ghisler.com).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.