Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.
Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.
Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.
Bezpečnostní specialista Graham Helton z Low Orbit Security si všímá podezřelých anomálií v BGP, zaznamenaných krátce před vstupem ozbrojených sil USA na území Venezuely, které tam během bleskové speciální vojenské operace úspěšně zatkly venezuelského diktátora Madura za narkoterorismus. BGP (Border Gateway Protocol) je 'dynamický směrovací protokol, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě' a je v bezpečnostních kruzích znám jako 'notoricky nezabezpečený'.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.
V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.
Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých
… více »V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.
… více »Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.
… více »Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.
Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »eth2: RealTek RTL8139 at 0x1000, 00:e0:7d:9f:1c:53, IRQ 9 eth2: Identified 8139 chip type 'RTL-8139C' eth2: link up, 100Mbps, full-duplex, lpa 0xFFFF eth2: Promiscuous mode enabled. device eth2 entered promiscuous mode eth2: Promiscuous mode enabled. veth0: port 2(eth2) entering learning state NETDEV WATCHDOG: eth2: transmit timed out eth2: Transmit timeout, status ff ffff ffff media ff. eth2: Tx queue start entry 4 dirty entry 0. eth2: Tx descriptor 0 is ffffffff. (queue head) eth2: Tx descriptor 1 is ffffffff. eth2: Tx descriptor 2 is ffffffff. eth2: Tx descriptor 3 is ffffffff. eth2: link up, 100Mbps, full-duplex, lpa 0xFFFF eth2: Promiscuous mode enabled. NETDEV WATCHDOG: eth2: transmit timed out eth2: Transmit timeout, status ff ffff ffff media ff. eth2: Tx queue start entry 4 dirty entry 0. eth2: Tx descriptor 0 is ffffffff. (queue head) eth2: Tx descriptor 1 is ffffffff. eth2: Tx descriptor 2 is ffffffff. eth2: Tx descriptor 3 is ffffffff. eth2: link up, 100Mbps, full-duplex, lpa 0xFFFF eth2: Promiscuous mode enabled. veth0: port 2(eth2) entering forwarding state NETDEV WATCHDOG: eth2: transmit timed out eth2: Transmit timeout, status ff ffff ffff media ff. eth2: Tx queue start entry 4 dirty entry 0. eth2: Tx descriptor 0 is ffffffff. (queue head) eth2: Tx descriptor 1 is ffffffff. eth2: Tx descriptor 2 is ffffffff. eth2: Tx descriptor 3 is ffffffff. . . . eth2: link up, 100Mbps, full-duplex, lpa 0xFFFF eth2: Promiscuous mode enabled. device eth2 left promiscuous mode veth0: port 2(eth2) entering disabled statezdá se mi vše v pořádku, tak vůbec nevím na co se mám zaměřit a jak to ověřit. Předem moc děkuji za jakoukoliv odpověď. Ještě jeden dotaz, je možné v bridge kombinovat PCI a ISA síťovky.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: