V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
pouzivam tuto direktivu VirtualDocumentRoot /domena.tld/%1vse funguje jak ma ... avsak s drobnym problemem ... zadani cokoliv.domena.tld funguje www.domena.tld take funguje http://domena.tld uz ovsem ne ... nakoukl sem do logu a apache se snazi pristoupit do slozky /domena.tld/domena.tld nevite o nejakem elegantnim reseni ? Apache je ve verzi 2.2.0 a jako distro mam Slackware 10.2 dekuji predem za pomoc
IN NS server.domena.tld. server IN A 123.456.789.123 @ IN A 123.456.789.123 www IN CNAME server webmail IN CNAME serverTen záznam se "zavináčem" zařídí, aby fungovalo http://domena.tld Snad to bude užitečné.
$ORIGIN . $TTL 86400 domena.cz IN SOA ns.domena.cz. mail.domena.cz. (...) IN NS ns.domena.cz. IN A 212.40.40.40 $ORIGIN domena.cz. * IN A 212.40.40.40a v apachi toto:
--VirtualHost 212.40.40.40-- UseCanonicalName Off VirtualDocumentRoot /var/www/domena.cz/%1 DirectoryIndex welcome.html ErrorDocument 404 404.html --/VirtualHost--(zavorky jsem nahradil --) pokial zadam trebars test.domena.cz a v adresary /var/www/domena.cz/test mam subor welcome.html tak ho zobrazi... ale pokial tam nie je tak to vypise Error 404... ja ale chcem ze ked zadam test.domena.cz a nedam za to nic tak sa bud zobrazi zoznam suborov v adresary alebo ak tam existuje tak index. pripadne aku volbu mam potom zadat ak by som na niektoru subodomeny chcel uplatnit nastavenie ze ked zadam len nazov domeny a neexistuje index tak zobrazi error 404?
RewriteEngine on RewriteCond %{HTTP_HOST} ^([^.]+)\.([^.]+)$ RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}$1 [L,R=301,QSA] RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.([^.]+)\.([^.]+)\.([^.]+)$ RewriteRule ^(.*)$ http://%1.%2.%3$1 [L,R=301,QSA]V apachi používám trochu jiné nastavení než ty, protože na serveru je hodně domén:
VirtualDocumentRoot /data/web/%-2.0.%-1.0/public_html/%1www.domena.tld odpovídá /data/web/domena.tld/public_html/www Výhoda v použití mod_rewrite je ta, že se to aplikuje jednou na celého apache. Pak už nemusíš řešit nějaké symlinky a podobně.
Tiskni
Sdílej: