abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:22 | Zajímavý projekt

    Jack Dorsey představil (𝕏) open source týmovou komunikační platformu Buzz (GitHub) s cílem snížit závislost na Slacku a GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    23.7. 23:00 | Nová verze

    Poštovní klient Thunderbird byl vydán v nové verzi 153 s kódovým názvem Meadow. Jedná se o ESR (Extended Support Release) vydání. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vylepšuje OAuth. Thundermail lze používat bez instalace doplňku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.7. 22:22 | Zajímavý článek

    AI tento rok naplno vtrhla do vývoje softwaru a výrazně ovlivňuje také open source projekty. Jiří Eischmann v příspěvku Jak mění AI open source na svém blogu rozebírá několik trendů, které v open source v poslední době v souvislosti s AI pozoruje, a jak tyto trendy svět otevřeného softwaru mění (Inflace projektů, Zahlcení kontroly, Klesající motivace zveřejňovat kód).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.7. 22:00 | IT novinky

    Evropská komise (EK) vyměřila americké internetové společnosti Google pokutu 890 milionů eur (21,5 miliardy Kč) za porušení unijního nařízení o digitálních trzích (DMA). Firma se podle unijní exekutivy provinila tím, že ve vyhledávači Google Search upřednostňovala vlastní služby a že podnikům ukládala omezení, která jim bránila nasměrovat spotřebitele k alternativním, často levnějším nákupním kanálům na platformě Google Play.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    22.7. 19:44 | IT novinky

    Samsung na akci Galaxy Unpacked July 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy Z Fold8 Ultra, Fold8 a Flip8, hodinky Galaxy Watch Ultra2 a Watch9 a chytré brýle ve spolupráci s Gentle Monster a Warby Parker.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.7. 16:11 | IT novinky

    Po pěti letech vývoje vyšla česká počítačová hra Scarlet Deer Inn (ProtonDB). Scarlet Deer Inn je vyšívaná temná středověká pohádka. Zatímco život ve zdánlivě obyčejné vesnici se točí kolem běžných povinností a sousedských drbů, v podzemí se skrývají zlověstná tajemství.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    22.7. 13:33 | IT novinky

    Představen byl Raspberry Pi Touch Display 2 s uhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1200 × 1920 pixelů. Cena je 80 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    22.7. 13:22 | Komunita

    RPCS3 (Wikipedie), tj. open source emulátor Sony PlayStation 3, snížil minimální požadavky. Nově jsou podporovány starší grafické karty ATI Radeon řady HD 2000, 3000 a 4000 z let 2007 až 2009. Na PC běží už 75 % všech her pro PlayStation 3. V budoucnu bude RPCS3 fungovat bez firmwaru z PS3. V RPCS3 byl implementován systémový modul cellSysmodule (𝕏).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    22.7. 11:00 | Zajímavý software

    Vyšel open-source nástroj winetop (MIT) — nativní CLI/TUI pro sledování a ukončování Wine, Proton, Lutris, Heroic a Bottles sezení. Seskupuje procesy podle WINEPREFIX / Steam AppId, umí bezpečně zabít jen hru (včetně Steam reaperu) a nabízí i skriptovatelné příkazy (list, kill, orphans, …). Balíčky jsou mimo jiné na crates.io, Copru (dnf copr enable kovariadam/winetop), PPA ppa:kovariadam/winetop a AUR (winetop-bin).

    kovariadam | Komentářů: 0
    22.7. 02:44 | IT novinky

    Ve spolupráci společností OpenAI a Work Louder byla představena (𝕏) hardwarová klávesnice Codex Micro pro práci s AI agenty. Cena klávesnice je 230 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (24%)
    Celkem 2217 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Jakou kvalitní zvukovou kartu?

    17.2.2006 17:08 tomas84 | skóre: 30
    Jakou kvalitní zvukovou kartu?
    Přečteno: 551×
    Mám reproduktory Logitech Z-5500 a zatím používám integrovanou AC97 (Intel ICH5) s reproduktory propojenou coaxiálním kabelem.

    Na přehrávání digitálního zvuku (DTS nebo Dolby Digital) mi karata vyhovuje - digitání signál si dekódují až reproduktory.

    Problém je ale se stereo zvukem, který mi záhadně někdy hraje a někdy ne - bez jakýchkoliv změn v nastavení a také ALSA neumí použít dmix pro tento SPDIF výstup.

    Rád bych zvukovku 24-bit, 96 kHz, optický a coaxiální výstup.

    Po přečtení pár článků a recenzí jsem se rozhodl pro AudioTrak Prodigy 7.1LT.

    Bohužel však nikde nemohu najít, jestli na ní ALSA umí používat optický a coax. výstup.

    Našel jsem pouze tohle: Can't get Audiotrak "Prodigy 7.1 LT" IEC958 (S/PDIF) digital output working

    Máte s ní někdo zkušnosti?

    Mohli byste doporučit jinou zvukovku?

    Budu rád za názor všech a především p. Ctirada Feřtra.

    Díky.

    Odpovědi

    17.2.2006 17:25 Libor Chocholaty | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou kvalitní zvukovou kartu?
    Ja jsem si objednal M-Audio Revolution 5.1, sice ma jen koaxialni vystup, ale pry hraje paradne. Prectete si diskusi na cz.comp.linux. Nedavno jsem tam tahal rozumy a je tam myslim dost informaci. Hledejte pomoci groups.google.com.
    17.2.2006 17:55 tomas84 | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou kvalitní zvukovou kartu?
    Taky jsem nad ní přemýšlel. Škoda, že nemá ten optický. Podívám se na ty diskuze, díky za info.
    19.2.2006 11:59 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou kvalitní zvukovou kartu?
    Audiotrak prodigy je dneska už v tomhle segmentu druhá liga, stejně jako třeba terratec. Podíval bych se po M-audio revolution 5.1 (a radši se nejdřív zeptal, jestli je ta podpora 100% nebo si to někdo spletl s revolution 7.1, což je trochu jiná, o chlup horší a výrazně dražší, karta).

    Digitální výstup určitě chodit bude. To je totiž jediná věc, ve které karty na Envy24(HT) čipsetu neliší. A udělat z optiky koax je otázka jednoho odporu a kondenzátoru.
    22.2.2006 13:19 tomas84 | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou kvalitní zvukovou kartu?
    Budu používát jen digitální výstupy, myslíte, že rozdíl mezi těmito dvěma kartami bude poznat?

    Spíše bych chtěl z koaxu udělat optiku. Co jsem ale našel, zas tak jednoduché to není. Máte nějaké schémátko? Nebo ještě lépe, je taková redukce na trhu... já jsem ji nikde neviděl:-(
    22.2.2006 19:51 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou kvalitní zvukovou kartu?
    Budu používát jen digitální výstupy, myslíte, že rozdíl mezi těmito dvěma kartami bude poznat?
    Nebude. Transmitter je identický, protože je přímo součástí čipsetu, který je u obou karet stejný.

    Ale v tom případě mi připadá zbytečné investovat do takovéto karty. Nestačil by zoltrix nightingale za pár stovek, který koaxiální S/PDIF má? Pravda, neumí 96kHz, ale je to tak důležité?
    Spíše bych chtěl z koaxu udělat optiku. Co jsem ale našel, zas tak jednoduché to není. Máte nějaké schémátko? Nebo ještě lépe, je taková redukce na trhu... já jsem ji nikde neviděl:-(
    Na trhu je, ale ceny jsou absurdní. Přitom to jednoduché opravdu je. Teoreticky se dá na ten koxiální výstup připojit přímo LEDka s odporem, ale lepší je ten signál ještě prohnat bufferem ze dvou sériově zapojených invertorů.
    23.2.2006 13:33 tomas84 | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou kvalitní zvukovou kartu?
    Zoltrix nightingale se nejspíš už neprovdává. Ale pokud bych se rozhodl pro takovou kartu, vyšla by nastejno i Terratec Aureon 5.1 nebo ne?
    26.2.2006 15:30 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou kvalitní zvukovou kartu?
    V zásadě ano, ale ten zoltrix je výjimečný právě tím, že má optiku i koax. Jinak obecná karta na bázi CMI8738 co má jenom optiku se dá koupit i za 250kč.
    27.2.2006 11:57 tomas84 | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou kvalitní zvukovou kartu?
    OK, tak díky za informace. Ještě si to promyslím, ale asi půjdu do některé té s čipem VIA Envy24...
    22.2.2006 13:50 asd
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou kvalitní zvukovou kartu?
    Audigy 2 ZS asi ne. Protoze kdyz zapnu ten IEC optical a zbytek mixeru zustane nezmeneny, tak stejne na analogovym konektoru neni zadny zvuk. Skoro bych rekl, ze je to nastavenim v asound.state tech "value=...dlouhy16kovyRetezec" u IEC* nebo *Routing ale nezkoumal jsem to. Muze nekdo osvetlit jestli je to tim nebo nakopnout k vysvetleni tech hodnot?
    22.2.2006 20:47 pzad | skóre: 30 | blog: pzad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jakou kvalitní zvukovou kartu?
    To je problem driveru, nie karty. Starsie Audigy, Audigy2 mali spdif vystup zdielany s analogovym, preto ak sa analog vypne tak sa prepne "Audigy Analog/Digital Output Jack". Pokia ide o "IEC958 Optical Raw" ten len prepina vstup s DSP (normalny playback) a spdif alsa zariadenia. Pokial sa pouzije spdif zariadenie (napr. aplay -D spdif), vypne sa analogovy vystup a prepne sa "IEC958 Optical Raw" (da sa to nastavit v conf. karty).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.