abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    včera 17:11 | Bezpečnostní upozornění

    Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 16:33 | Bezpečnostní upozornění

    Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.9. 23:55 | Nová verze

    Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.9. 23:11 | IT novinky

    Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    29.9. 12:44 | Nová verze

    Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.9. 12:22 | Komunita

    Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 44
    29.9. 08:00 | Zajímavý projekt

    DIY trackball Ploopy novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
    28.9. 15:22 | IT novinky

    Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.9. 12:00 | IT novinky

    Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    28.9. 08:00 | Nová verze

    Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    Raději
     (50%)
     (50%)
    Celkem 4 hlasů
     Komentářů: 1, poslední dnes 07:28
    Rozcestník

    Dotaz: Problémy se sítí a třetí síťovkou

    18.2.2006 20:13 SedumUp
    Problémy se sítí a třetí síťovkou
    Přečteno: 51×
    Zdravim, jsem tak trochu začátečník a snažim se rozběhnout server (debian sarge 31r1) na sdílení internetu.

    Mam tento problém: na serveru mam dvě síťovky, net jede, podařilo se mi rozběhnout i omezování (prometheus) a Sambu na sdílení souborů. Ze serveru mam sit do čtyřporotvýho AP kam se připojují klienti a domácí sít mi jede z ostatních portů z AP. Když chci něco nahrát do sdíleného adresáře na serveru, tak to jede max 30 KB a klientům z připojených na AP rychlostí, kterou jim umožnuje spoj, třeba i cca 1,5 MB. Stahování je v poho. Napadlo mě že by to mohlo být omezováním, ale když jsem ho vypl nebo nastavil vyšší rychlosti tak to bylo to samý.

    Pokusil jsem se tam dát třetí síťovku, abych tam mohl nějak pohodlně něco uploadovat. Když jsem ji tam dal nastavil IP tak nešlapala (ping na sebe píše: ping: sendmsg: operation not permitted) Zkusil jsem i jiné sítovky a to samé... Mohl by mi někdo poradit?

    Odpovědi

    19.2.2006 05:51 Milan Gerža | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problémy se sítí a třetí síťovkou
    tohle je trochu na kristalovou kouli... ta chybova hlaska by mohla byt zpusobena firewallem. Pak by mohlo (eth2 je ta dotycna sitovka) pomoci

    iptables -A INPUT -i eth2 -j ACCEPT
    iptables -A OUTPUT -o eth2 -j ACCEPT

    druha moznost je podivat se, jestli log (dmesg nebo tail /var/log/messages)) nehlasi neco takoveho:

    Jan 3 15:48:21 kernel: ip_conntrack: table full, dropping packet.

    Tam by pomohlo nastavit vyssi hodnotu v /proc/sys/net/ipv4/ip_conntrack_max

    Predpokladam, ze prikaz ip addr show nebo ifconfig ukaze spravne nakonfigurovanou sitovou kartu :-)

    19.2.2006 10:24 tuxmartin | skóre: 39 | blog: tuxmartin | Jicin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problémy se sítí a třetí síťovkou
    Zkus si koupit router.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.